Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
    +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
    1. Hlavní stránka
    2. DOMOV
    3. Poradna Domov
    4. Nejčastější otázky

    Nejčastější otázky k aplikacím a ochranným politurám PIKATEC z řady pro domácnosti

     

    Protože každý povrch je trochu odlišný, mohou při aplikaci nebo po ní nastat situace, se kterými si nebudete vědět rady. Sestavili jsme proto soubor odpovědí na časté dotazy. Pokud nenajdete odpověď na svoji otázkou, neváhejte kontaktovat naši infolinku na telefonu 604 723 723, nebo elektronicky na email: info@pikatec.cz, kde Vám se vším poradíme. 

    Před aplikací ochranné nanokosmetiky
    Během aplikace
    Po aplikaci

     

    Mám zcela novou koupelnu/kuchyň/sedačku apod., musím i tak před aplikací povrch mýt?

    Určitě ano. Nový nábytek je většinou chráněn či impregnován již z výroby. Většinou to bývají vosky či leštěnky, nebo různé transportní fólie, které obsahují zbytky lepidla. Tohoto všeho je nutné povrch před vlastní aplikací zbavit a odmastit jej. K tomuto účelu slouží prostředky Nano Clean Home – Univerzální čistící a mycí prostředek a potažmo odmašťovače Nano Degreaser & Polisher – Odmašťovač a rozlešťovač a Nano Clean Surface – Čistič povrchů. Jejich návody jsou na našich webových stránkách či součástí každého balení.

    nahoru

    Musím použít před aplikací Váš čistič povrchů? Nestačí povrch pouze umýt a odmastit běžnými prostředky a poté nanést polituru?

    My známe složení našeho čističe, ale neznáme složení všech čističů na trhu. Mnohé z nich v sobě mají mastná aditiva za účelem konzervace, nebo jiné chemické složení. I některé odmašťovače v sobě mají mastnoty typu petrolej, které samy o sobě jsou mastné. Povrch by pak mohl být nevhodně připraven a výsledek by potom mohl být velmi nejistý, nebo i nijaký. Ani Vy, ani my nestojíme o takovýto výsledek a proto doporučujeme ty přípravky, u kterých jsme si funkčností jisti.

    nahoru

    Mohu použít polituru i na matné povrchy? Nezpůsobí ošetření nežádoucí lesk?

    Každý má jiné měřítko pro „nežádoucí lesk“. Politury „oživí“ vzhled každého laku i matného a laky nedostanou lesk, jako ty lesklé. Nicméně vždy doporučujeme, a to platí pro jakoukoli naši ochrannou polituru, vyzkoušet aplikaci na méně viditelném místě a výsledný efekt zhodnotit. U matných povrchů pak dvojnásob platí jak při aplikaci, tak i při rozlešťování, netlačit.

    nahoru

    Odstraní, nebo vyplní nano politury škrábance, které již na površích jsou?

    Bohužel toto naše ochranné prostředky nedokáží. Každý viditelný škrábanec je totiž v mikroskopickém měřítku obrovským údolím a nanopolitura tak kopíruje a vyhlazuje jen jeho povrchy. Jakým způsobem, nejlépe ukazuje video věnované antibakteriálním vlastnostem ochranných politur PIKATEC.

    nahoru

    Který přípravek je vhodný k ošetření klasické pracovní kuchyňské desky?

    Záleží, z jakého materiálu je deska vyrobena. Nejpoužívanější je dřevo, kámen (nejčastěji žula, mramor), plast. Použijte tedy ochranné politury určené pro dané materiály.

    nahoru

    Který přípravek mám použít k ošetření laminátové plovoucí podlahy?

    Laminát je plast (polymer), takže použijte prostředek na ochranu plastů.

    nahoru

    Čím mám ošetřit granitový dřez?

    Pro matné dřezy je ideální použít ochrannou polituru na kámen Nano Protect Stone. Pokud je povrch dřezu lesklý a hladký, můžete místo ochrany na kámen použít krycí polituru Nano Superstructure. Tu doporučujeme nanést ve dvou tenkých vrstvách po několika hodinách, jak je uvedeno v návodu.

    nahoru

    Máte nějaký přípravek vhodný k ošetření měděných/mosazných/chromovaných povrchů?

    Ano, přípravek Nano Protect Stainless je vhodný na všechny kovy, včetně barevných (neželezných) kovů.

    nahoru

    Lze použít prostředek na kůži i na koženku?

    Ano můžete prostředek použít i na koženku. Kdyby Vám z nějakého důvodu ochrana nevyhovovala, použijte polituru na ochranu plastů z řady pro domácnosti. Tato politura bude ve struktuře koženky přilnavější a odolnější. Není totiž koženka, jako koženka. I proto vždy nejdříve vyzkoušejte polituru na méně viditelném místě.

    nahoru

    Jaký přípravek mám použít na plechovou vanu?

    Plechová vana asi není jen plechová, ale má nějaký povrch typu smalt či lak. V tomto případě použijte prostředek na ochranu lakovaných povrchů. Není důležité, jaký je podklad, ale jaký je povrch. V případě, že by vana byla nerezová, z jiného barevného kovu či zinkovaná, použijte na ochranu prostředek Nano Protect Stainless.

    nahoru

    Lze aplikovat polituru i na dotykové obrazovky? Nenaruší to nějak jejich funkci?

    Bez problémů. Mnoho lidí již má ošetřeny své smart telefony a tablety a funkčnost si pochvalují. Používejte prostředek na ochranu skla Nano Protect Glass.

    nahoru

    Je vhodné použít polituru na plochy, které přicházejí do styku s potravinami?

    Můžeme s klidným svědomím říci, že naše ochranné emulze nijak neškodí při styku s potravinami. Nanočástice jsou totiž pevně zabudovány ve struktuře politury a do okolí se nevylučují. Tuto skutečnost máme potvrzenu i dokumentem z oficiálního měření státního ústavu ČR. Nicméně v rámci EU je proces schvalování zdlouhavý a ještě není dokončen. Oficiálně Vám tedy můžeme potvrdit vhodnost styku politur s potravinami až po obdržení povolení.

    nahoru

    Bojím se, že aplikaci sám nezvládnu/nechci se zabývat aplikací, je nějaká možnost nechat si provést odbornou aplikaci?

    Nanášení není tak složité, jak se zdá. Možná jsme udělali chybu, že se snažíme detailně popsat principy funkčnosti našich politur, ale na druhou stranu, mnoho našich klientů jsou lidé technického zaměření a když bychom vše detailně nevysvětlili, našemu produktu by nevěřili. Je ale mnoho zákazníků, kteří se aplikací nechtějí zabývat, i když by se jim ochrana našimi politurami líbila. Na našich stránkách najdete seznam aplikačních center, což jsou proškolené specializované firmy, které Vám rádi pomohou a na klíč vše provedou.

    nahoru

    Lze používat aplikační hadry a rozlešťovací mikrovláknové utěrky opakovaně?

    Aplikační nesavé hadry lze použít opakovaně, vždy je ale nutno použít čistou část hadru, jelikož na místech, na které byla již politura dříve nanesena, je hadr ztvrdlý a pro další aplikaci nepoužitelný. V každé sadě jsou ale nové aplikační hadříky, není tedy nutné je zbytečně skladovat. Mikrovláknové utěrky, které používáme na rozleštění politur, ale také na následnou údržbu, se dají vyprat a použít opakovaně. Obecně ale nedoporučujeme prát utěrky, které jste používali k rozleštění politur. Jejich zbytky totiž v utěrce rychle tvrdnou a ani praní je z nich neodstraní. Ztvrdlé části by vám pak při opakovaném použití mohly způsobit škrábance na površích. Protože ale utěrky používáme i k následné údržbě, tyto můžeme bez obav prát a opakovaně používat. Mikrovláknové utěrky perte vždy na 30°C, bez aviváže a nepoužívejte prací gely. Pouze prášek.

    nahoru

    Zdá se mi, že je obsah přípravků velmi malý a nemůže vystačit na plochy, které deklarujete.

    Nemusíte se bát. Máme tam rezervu. Musíte opravdu nanášet tenké vrstvy (film), poněvadž jinak zbytek stejně setřete při rozlešťování do mikrovláknové utěrky a navíc se k tomu zbytečně nadřete. Podívejte se na ukázková videa. Naše specializovaná centra například dokáží s jedním balením pro ochranu automobilu bez problémů ošetřit vozy dva.

    nahoru

    Chci si ošetřit obklady, co se stane, když se politura dostane do spár?

    Obecně vzato, cementové spáry vadit nebudou a ani 80% jiných typů. Naopak, politura bude výborně zabraňovat průniku vlhkosti do struktury spáry a bude ji tedy chránit. Teoreticky mohou vadit spáry na bázi silikonu, které by lehce mohly změnit odstín. Proto doporučujeme vyzkoušet polituru na nějakém malém kousku na málo viditelném místě a nechat několik dní působit.

    nahoru

    Při aplikaci na sklo-keramickou desku se mi politura dostala i na kovový rám desky, nevadí to?

    V tomto případě to vůbec nevadí. Stejně jako na desce rozleštěte polituru na rámu s pomocí mikrovláknové utěrky a přípravku Odmašťovač a rozleštovač (Nano Degraser & Polisher).

    nahoru

    Je vhodné použít polituru na sklo k ošetření skla v krbových kamnech?

    Mnohem vhodnější je použít prostředek Nano Protect Glass-Ceramic - Ochrana na sklo-keramické varné desky. Tato politura má vyšší teplotní odolnost a je pro skla krbových kamen ideální volbou.

    nahoru

    Mohu použít polituru na sklo/plast i k ošetření brýlí?

    Z vnější strany můžete použít dle materiálu konkrétní polituru, z vnitřní strany to nedoporučujeme. Náš prostředek je hydrofobní, tedy odpuzuje vodu. Pakliže byste se zpotili, vlhkost na hydrofobním povrchu způsobí sražení a odpuzení páry a povrch se orosí. Na vnitřním povrchu by bylo žádoucí mít povrch hydrofilní, tedy stav, kdy vlhkost se „slije“ v průhledný film, skrze nějž se lze do určité koncentrace dívat.

    nahoru

    Mohu použít polituru na sklo i na zdobená pískovaná skla?

    Rozhodně to nedoporučujeme. Ochranná politura se ke sklu váže chemickou cestou a pískování nebo jiné hrubé zdobení skel by mohla poškodit.

    nahoru

    Politura na sklo mi udělala fleky jako od lepidla, které nejdou rozleštit.

    Nejsou to fleky, které by udělala politura, ale je to v důsledku zbytečně silné vrstvy, kterou jste nanesli. Při rozlešťování jste se museli zbytečně nadřít a některé části již nešly rozleštit vůbec. V návodu uvádíme, že k rozleštění je třeba používat prostředek Nano Degreaser & Polisher – Odmašťovač a rozlešťovač, který si lehce nastříkáme na mikrovláknovou utěrku a polituru rozlešťujeme. Nenechávejte také zbytečně polituru dlouho zaschnout, protože s přibývajícím časem se rozleštění hůře dělá. V případě jakýchkoliv pochybností či doplňujících otázek se s důvěrou obraťte na naši technickou podporu.

    nahoru

    Po aplikaci politury na textil na nové boty/bundu politura nefunguje podle očekávání, kde se stala chyba?

    Odpověď je jasná. Na botách či textiliích zůstaly zbytky impregnace, nebo aviváže. Boty, zejména nové, doporučujeme nejdříve důkladně otřít prostředkem Nano Degreaser & Polisher - Odmašťovač a Rozlešťovač a až po vyschnutí aplikovat ochranu na textil dle návodu. Pokud se dají textilie vyprat, vyperte je v pračce se sypkým pracím práškem (nepoužívejte prací gely, ani aviváže). Zbavíte jej tak veškerých impregnací. Na takto vypranou a suchou textílii pak aplikujte ochrannou polituru dle návodu.

    nahoru

    Jak dlouho vydrží politura na textil na ošetřeném povrchu?

    Záleží na tom, jak je textílie exponovaná. Na botách vydrží klidně půl roku až rok, pakliže jste myslivec a denně se několik hodin brodíte v bahně a močály, tak samozřejmě méně. Na bundách je výdrž obdobná.

    nahoru

    Jaký vliv má ošetření podlah z hlediska bezpečnosti? Nebude povrch po aplikaci kluzký?

    Povrch bude o něco méně kluzký, než když na něj nanesete vosk či jiný prostředek na bázi olejů, vosků apod. Bude klouzat asi jako lakovaný povrch. Když budete chodit bosi, nebo v obuvi či pantoflích s gumovou podrážkou, nebude to klouzat. Naopak v silonových ponožkách nebo v pantoflích s plastovou podrážkou klouže snad vše.

    nahoru

    Jak odstranit nečistoty, kterých jsem si všiml až po ošetření povrchu?

    Celkem komplikovaně. Spojte se s námi a my situaci posoudíme případ od případu. Prostředky na odstranění jsou celkem agresivní a my je z důvodů bezpečnosti nechceme dávat na trh. Buď Vám polituru odstraníme my, nebo najdeme způsob, jak je odstranit. Některé dlouhodobé usazeniny (například vodní kámen) se již skoro nedají ani bez ochranné politury odstranit a na skle se musí brousit.

    nahoru

    Mohu používat při úklidu ošetřených ploch běžné čistící prostředky? Neodstraním si tím z povrchů polituru?

    Pokud máte povrchy ošetřené nanokosmetikou Pikatec, není třeba již používat další čistící chemii. Obecně ale politury neodstraníte žádnými čistícími prostředky. Pozor jen na přípravky obsahující písky (např. CIF), které špínu nečistí, ale vybrušují ji mechanickou cestou. Broušením dochází nejen k poškození povrchu samotného, ale také nanovrstvy. Více o údržbě chráněných povrchů se dočtete zde.

    nahoru

    Mohu použít zbylé přípravky na domácnost i k ošetření auta?

    Nedoporučujeme to. I když jsou některé přípravky obdobného složení, další jsou zcela rozdílné. Mohlo by se tedy stát, že po použití ochranného prostředku určeného pro domácnost ve vozidle, se na jeho površích objeví těžko odstranitelné fleky. Stejně tak i funkcionalita jednotlivých řad naší nanokosmetiky je rozdílná. Je to z důvodu různých nároků na každý povrch. Například sklo automobilu musí odolávat mnohem většímu náporu než sklo sprchového koutu. Proto i ochranná politura na skla automobilu musí být odolnější než politura pro domácí použití. A podobně je to s dalšími povrchy.

    nahoru

    Jak dlouho po otevření musím přípravky spotřebovat?

    Na každé lahvičce je uvedeno datum spotřeby. Po otevření je však nutné ochrannou polituru nejlépe ihned spotřebovat. Spotřebu ovlivňuje i vysoká či nízká teplota skladování tak, jak je uvedeno na obalech.

    nahoru

    Přípravky mi „přemrzly“, může to mít vliv na jejich vlastnosti?

    Ano, mohou být zdegradované, čili nefunkční. Ochranné politury by také měly mít dle typu vždy krémovou nebo vodovou konzistenci. Pokud tomu tak není, mohlo ke zhoustnutí dojít vlivem vysokých teplot například při nevhodném skladování. V extrémních podmínkách může politura až zgelovatět. V takovém případě ji již nelze použít. Kontaktujte prosím naši infolinku.

    nahoru

    Chci si po roce povrchy opět ošetřit, jak mám postupovat? Je třeba zbytky původní politury nějak odstranit?

    Není potřeba nic odstraňovat. Opakovaná aplikace je jednodušší než nová, protože původní vrstva již uzavřela všechny póry a nová se s ní chemicky naváže a spojí. Stačí tedy povrchy očistit, odmastit a novou polituru jednoduše přetřít přes původní.

    nahoru

    Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
    Navštivte aplikační centrum
    Všechny pobočky
    Přihlašovací formulář
    Přihlašovací jméno:
    Přihlašovací heslo:




    Zapomenuté hesloNová registrace
    Můj účet
    OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
    českyenglishSlovensky