Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. CAR
  3. Poradna CAR
  4. Co je to Pikatec Car?

  Nanokosmetika Pikatec Car je nejmodernější ochrana laku, kol, skel a interiéru každého vozu. 

  Základem ochranných politur PIKATEC je patentovaná směs unikátní pryskyřice, speciálních aditiv a velmi tvrdých přírodních materiálů miniaturní velikosti zvaných nanočástice. Ty mají za cíl vytvořit na ošetřeném povrchu velmi odolnou vrstvou, která vůz chrání před poškozením, zachová a vyzdvihne jeho krásu a maximálně usnadní následnou údržbu. 

  Proč je třeba lak chránit?

  Jeden z faktorů, podle kterého vybíráme nový, anebo ojetý vůz, je bezesporu jeho vzhled. Krásný lesklý lak nás zaujme na první pohled, avšak udržet jej v tomto stavu není zcela jednoduché. Dnešní vodou ředitelné laky jsou bohužel velice měkké a dochází velmi snadno a rychle k jejich poškození. Často i nová vozidla, která vidíte vystavená na showroomech autosalonů, bývají po úpravě laku. Proč? Převáží se totiž na kamionech, vlakem, nebo lodí a i když se je někteří přepravci snaží ochránit překrytím fólií, nezabrání drobným částečkám prachu, písků a kovů, aby lak vozu nepoškodily. A protože poškrábané vozidlo nevypadá při prodeji pěkně, různě se drobná poškození retušují. Jak ale takový škrábanec vůbec vznikne? 

  Představte si, že venku řádí vichřice a vy stojíte uprostřed ulice. Drobný prach, malé, ale i větší kamínky, vás větrem "bičují" do tváře, schováváte se, ale cítíte štípání a bolest při každém nárazu větru. Aniž bychom si to uvědomovali, to stejné ale v mnohem větší míře, zažívají naše vozidla. Zatímco my v autě při vysoké rychlosti pohodlně sedíme, posloucháme oblíbenou muziku a popíjíme třeba kávu, lak vozu zažívá extrémní bouři v miniaturních rozměrech, rozráží prachové částice, čelí nárazům kamínků a písků v ovzduší. Takový nápor se dá připodobnit k přejetí laku brusným papírem. 

  Takto vzniklé drobné škrábance jsou vstupní bránou pro nečistoty, které se v mikro trhlinách laku začínají usazovat. Zpočátku je nevnímáme, ale vniká do nich sůl, chemikálie, mastnoty ze silnic a výfuků před vámi jedoucích vozidel. Také voda a UV záření, které mnohonásobně urychlují proces křehnutí a praskání laku. Výsledkem je už po pár měsících zašlý a vybledlý lak plný malých poškození, která začínáme registrovat a které se neustále zvětšují. Mytí takového vozu je navíc velmi náročné, protože nečistoty se drží v prohlubních a prasklinách laku, ze kterých se jen těžko odstraňují. Zbývá už jen krůček k tomu, aby vlivem poškození laku vůz začal korodovat. 

  Keramický štít Pikatec Car

  Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice Pikatec spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední, velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou.

  Nanokosmetika ale není jen o ochraně. Jak jsme již zmínili, ušpiněný, hrubý a neošetřený lak vozu je velmi obtížné zbavit všech nečistot a abychom dokázali umýt výkaly od ptactva, nebo smůlu ze stromů, musíme použít agresivní chemii. Mytí trvá dlouho, je náročné a výsledkem po usušení je vyschlý a vybledlý lak plný fleků, které tyto nečistoty v laku nenávratně zanechaly.

  Nanokosmetika Pikatec vše řeší jinak. Vyhlazením laku nemají nečistoty šanci se vůbec k povrchu přichytit. Ochranný štít je odpuzuje a pokud se jim přece jen podaří na povrchu ulpět, lze je velmi snadno smýt obyčejnou vodou. I voda je nanovrstvou sama o sobě odpuzovaná, zvyšuje se tak bezpečnost jízdy především při výhledu z vozidla za deště. Vše má samozřejmě svá pravidla, takže nelze očekávat, že vůz už bude navždy čistý, ale bude se špinit mnohem méně a pokud mu dopřejete minimální, velmi snadnou péči, bude vám stát před domem pořád ten nablýskaný krasavec, kterého jste si před časem pořídili.

  Jak vypadá lak vozu před a po aplikaci politur PIKATEC pod mikroskopem?

   

   

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky