Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. DOMOV
  3. Poradna Domov
  4. Údržba povrchů po aplikaci

  Vše již máte ošetřeno a co dál?  Jistě jste zvyklí používat spousty chemických prostředků, které Vám do nynějška pomáhaly při úklidu a čištění. Již je nepotřebujete!

  Změňte své zvyky. Povrchy jste ošetřili naší nanokosmetikou, jsou tedy hladké, mnohem odolnější vůči poškození a k jejich údržbě postačí jen suchá či navlhčená mikrovláknová utěrka. S ní veškeré nečistoty lehce setřete, ošetřené povrchy budou vypadat stále jako nové a k úklidu nebudete potřebovat žádnou další chemii.

  Povrchy ošetřené kosmetikou Pikatec, mají trvalé povrchové napětí, které způsobuje odpudivost vůči prachovým částicím, vodě i mastnotám. Prach se na povrchu sice částečně usadí, ale stačí neznatelný závan, třeba otevření dveří, a nečistoty z něho sklouznou. Proto se prach tak lehce utírá. Částice totiž nezapadají do útrob povrchu, ale díky odpudivosti jsou nadlehčovány a lehce sklouznou do hadru či utěrky.

  Pokud necháte nábytek, nebo jakýkoli povrch déle bez povšimnutí, špína se na něm může časem vrstvit a samotný vodou navlhčený hadr nemusí stačit. Stejně tak se neubráníte občasnému extrémnímu zněčištění, když například nechtěně rozlijete sirup či něco mastného. I na to jsme mysleli, a proto v naší nabídce naleznete produkty Nano Clean Home a Nano Clean Surface. První z nich je univerzálním čističem, kterým lze díky ředění řešit velmi rozsáhlé plochy a druhým, po lehkém nastříkání na čištěný povrch, jdou přischlé nečistoty velmi lehce odstranit.

  Nanokosmetika PIKATEC tak zcela mění dosavadní filosofii údržby, úklidu a čištění povrchů, jímž bylo neustálé čištění, drhnutí či broušení. Už žádná další chemie, jen zlomek času a vše je zase čisté a krásné tak, jako byste danou věc zrovna koupili. Vše se mnohem méně špiní, úklid trvá zlomek času a ošetřené povrchy získají odolnost proti oděrkám, chemikáliím a UV záření, které mimo jiné způsobuje změny barevnosti, rozpad materiálů a nevzhlednost po pár letech.

  Naproti tomu neošetřené povrchy se udržují velmi těžce. Proto se výrobci snaží vyvinout prostředky na odstranění nečistot formou chemického rozpouštění, nebo pomocí mikrogranulí, které nečistoty odbrušují (CIF, melaminové houby, apod.). 

  V prvním případě se sice nečistoty částečně rozpustí, ale díky tomu se takto naředěné dostanou ještě více do útrob povrchu a tam společně se zbytky chemie zaschnou. V takovýchto strukturách se velmi dobře daří bakteriím, které se těmito zbytky živí. Prostředky typu Savo sice spolehlivě bakterie zahubí, ale pouze na několik hodin. Poté chlór, jako jejich vražedná látka vytěká, a bakterie se množí dál. 

  Brusné čisticí prostředky lehce odbrousí část povrchu společně s nečistotami, ale povrch se tím ještě více naruší a zdrsní. To vede kromě poškození samotného povrchu k ještě většímu špinění, poněvadž nečistoty se nejlépe usazují v drsných strukturách, ze kterých je nemožné je již odstranit.

  Tedy, ušetřete čas úklidem a peníze za množství chemie, která v domácnosti zdraví příliš neprospívá. Uklízejte zdravě a ekologicky. Ošetřete svou domácnost podobným způsobem, jak to dělá příroda na rostlinách a živočichách již miliony let!

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky