Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. CAR
  3. Poradna CAR
  4. Jak se starat o vůz ošetřený nanokosmetikou PIKATEC

  Perfektní lesk a dokonalý vzhled Vašeho vozu jsou jen jednou z vlastností, o které nanokosmetika obohacuje Váš vůz. Keramický štít totiž na laku, sklech i kolech vytvoří velmi odolnou vrstvu, která vůz chrání před oděrem, chemikáliemi, solí, korozí i největším ničitelem laků - UV zářením. Nanočástice také silně odpuzují kapaliny i jiné nečistoty. Váš automobil tak zůstane déle čistý, jeho údržba bude mnohem snažší a každá jízda, zejména za deště, bude bezpečnější. A jak se tedy o vůz ošetřený nanokosmetikou PIKATEC starat?

   

  Emulgátory

  Čerstvě po aplikaci vylučují nanočástice z karoserie zbytkové mastnoty, které se při přípravě vozu nepodařilo odstranit. Mastnoty jako takové omezují voděodpudivý efekt a nečistoty spíše přitahují. Proto je třeba cca po týdnu až 14ti dnech vůz umýt nejlépe horkou vodou s příměsí nanošamponu a poté auto osušit. Tím mastnoty odstraníme a plně nastartujeme voděodpudivý efekt.

   

  Pravidelná údržba, aneb jak auto mýt

  O ochrannou vrstvu není třeba nějak zvlášť se starat. Dle potřeby vůz oplachujte nejlépe tlakovou vodou a pokud to nestačí, ručně vůz umyjte co nejteplejší vodou s příměsí nanošamponu. Postup takového mytí je vždy stejný. Vůz opláchněte nejlépe tlakovou vodou od hrubých nečistot. Do čistého kbelíku nařeďte dle návodu Nano šampon společně s horkou vodou a pomocí čisté houby vůz umyjte. Následně vůz opět opláchneme a na závěr jej osušíme. K tomu se výborně hodí silikonová stěrka a sušící mikrovláknový ručník. A pokud toto provedete cca jednou za 14 dní, nanovrtsva se Vám odvděčí perfektní kondicí po celou dobu její životnosti.

  Mohu s autem do myčky?

  Nedoporučujeme to. Samotná vlákna v kartáčích jsou vyrobena z plastu a jakmile se roztočí, jejich tvrdé konce neúprosně automobil bičují a ničí jeho lak. V praxi také každý mytý vůz zanechá v kartáčích prach, nečistoty i kamínky, které pak rotují po Vašem voze. V důsledku pak nepoužíváte mycí linku, ale brusnou, která může zanechat stopy i v ochranné polituře. Jedinou cestou jak totiž nanovrstvu odstranit, je obrousit ji. Doporučujeme tedy mýt vůz ručně čistou houbou a sušit čistou utěrkou.

   

  Nezapomeňte po roce nanovrstvu obnovit!

  Nenechte se zmást perfektním vzhledem vozu i po roce působení naší nanokosmetiky. Ano, některé vlastnosti fungují déle něž rok, UV záření ze slunečních paprsků však nezastavíme. Po roce tak dochází ke křehnutí ochranné vrstvy. Aby se jí pružnost vrátila, je třeba vrstvu obnovit. Opětovnou aplikací také doplníme keramickému štítu chybějící nanočástice.

   

  Když něco nefunguje, jak má

  A: Když přestane fungovat voděodpudivost

  Nemějte obavy, ochranný film nezmizel. Polituru z karoserie totiž není vůbec snadné odstranit. Za vše mohou mastnoty, spady a nečistoty, které se mohou po čase na Váš vůz přichytit a nanovrstvu překrýt. V tu chvíli vůz méně odpuzuje vodu i nečistoty. Všechny ochranné funkce i tak zůstávají 100% funkční, a abychom nastartovali zpět i voděodpudivost, musíme vůz důkladně umýt. Mastnoty a špína se mohou časem tak navrstvit, že bude nutné vůz po umytí ještě dodatečně odmastit. K tomu poslouží přípavek Nano Aktivátor, nebo kterékoli nejbližší aplikační centrum, kde Vám vůz umyjí a voděodpudivost obnoví. A kde že se ty mastnoty vůbec berou? Z výfuků před Vámi jedoucích aut, ze spaloven odpadů, ze zbytků olejů na vozovkách, které v dešti víří kolem jedoucích vozů a mohli bychom jmenovat dále.

   

  B: Gumičky stěračů

  Největším nositelem špíny a mastnot jsou stěrače, resp. jejich gumičky. Usazují se v nich snad všechny druhy nečistot, které se při běžném stírání opět na sklo nanáší a roztírají. Vzniká tak neviditelný mastný film, který může omezit voděodpudivost. Doporučujeme proto při každém mytí gumičky pravidelně čistit a odmastit.

   

  C: Co se děje s disky kol

  Při prudkém, ale i běžném brzdění se částečky rozpálených brzdových destiček zasekávají do disků, připékají se k nim a kolo ničí. Ochranná vrstva sice neumí tyto částečky zastavit, ale nepropustí je dále. Veškeré nečistoty tak zůstávají jen na povrchu nanovrstvy, ze které je lze snadno odstranit otřením navlhčenou utěrkou. Chráněné disky kol se Vám odvděčí svým dlouhodobým leskem a skvělou kondicí.

   

  D: Co s hmyzem, ptačími výkaly a dalšími agresivními látkami

  Doporučujeme nečekat a z karoserie smýt, nebo průběžně otírat nejlépe vlhkou utěrkou. Ani ochranná vrstva totiž nedokáže kyselinám odolávat věčně. A že těchto látek v žaludečních šťávách hmyzu, nebo výkalech je. Nemusíte se bát, i tak je odolnost vůči těmto látkám mnohonásobně vyšší, než u nechráněných vozidel. Testovat délku výdrže ochranné vrstvy ale rozhodně nedoporučujeme. Oproti neošetřeným vozům lze také zmíněné nečistoty z karoserie smýt mnohem snadněji.

   

  Nevíte si s něčím rady?

  Využijte naši infolinku na telefonu 604 723 723, nebo můžete navštívit ktérékoli nejbližší aplikační centrum

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky