Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Nevíte si rady?
tak to zobraz tady
+420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. Výroční zpráva Football Talent Academy

Výroční zpráva Football Talent Academy

Výroční zpráva činnosti a zhodnocení sponzorovaného subjektu

 

Subjekt: Football Talent Academy  
Období: 2016- 2022

Společnost Pikatec, jako generální sponzor fotbalového týmu Football Talent Academy (dále jenF.T.A.), provedla analýzu činnosti subjektu za uplynulé období.
Fotbalový tým F.T.A. byl založen v roce 2016 s cílem vychovávat mladé fotbalisty pomocí moderních tréninkových metod se zvláštním zaměřením na herní styl tzv. „totálního fotbalu“ (dnes nazývaného převážně Tiky-Taka) dle R.Michelse, J.Cruyffa či J.Guardioly, praktikované převážně týmy FC Barcelona, Ajax Amsterdam a Manchester City.
F.T.A. začala s jedním ročníkem (2007), dvěma trenéry a jako zázemí sloužil pronájem UMT hřiště na ZŠ Barrandov. Časem se zapojili další trenéři, aby se mohli věnovat cca 12 hráčům v každém ročníku, pro dosažení maximální individuální pozornosti ke každému jednotlivci. Tým se skládal převážně z hráčů, kteří buď sami odešli, či byli vyřazeni z kádrů týmů Sparta Praha, Slavia Praha, Bohemians Praha, Dukla Praha a dalších oddílů. Také se v mnohých případech jednalo o kluky mladší, narozených v pozdějších měsících a také o chlapce biologicky nižší vyspělosti (chlapci dočasně nižšího vzrůstu a fyzické vyspělosti). Již po roce činnosti se F.T.A. zařadila mezi finalisty neoficiálního mistrovství přípravek Ondrášovka Cup.
V dalším roce byly založeny soutěže, tzv. Zimní liga a silně obsazené turnaje (například Pikatec Tour), které společnost Pikatec sponzorovala za účelem zajištění kvalitních zápasů, kterých se v běžné soutěži pořádané FAČR tolik nedostávalo. Za stejným účelem se absolvovalo množství zahraničních vícedenních turnajů v SRN, Itálii, Španělsku, Francii apod., kde se F.T.A. vždy umístila na předních pozicích. Účast na domácích prestižních turnajích, které mají některé i více než 30letou historii, též výsledkově vynikající.

Je třeba zdůraznit, že vedení F.T.A. zpočátku upozorňovalo, že filosofie její hry není okamžitý úspěch, co se týče výsledků, ale hlavně kompaktní a vybroušený herní styl týmu. Výše uvedený styl požaduje precizní fotbalové umění s důrazem na techniku a práce s míčem, první dotek a převzetí balónu,rychlost a okamžité přemisťování každého hráče. Proto také chvíli trvá, má-li se každý nový hráč zapojit to tohoto kompaktního pojetí a každá změna má za následek krátkodobý útlum, stejně jako jetomu u evropských celků. Společnost Pikatec se s touto filosofií ztotožnila a také preferuje celkový dlouhodobý úspěch v budoucnu, před okamžitým krátkodobým úspěchem nebo náhodným vítězstvím. Díky tomuto pojetí se F.T.A. na poli fotbalu velmi zviditelnila a hraje vyrovnaná utkání sešpičkovými kluby v ČR i v zahraničí, a to hlavně i tehdy, kdy nedisponuje nejvyššími a fyzicky nejsilnějšími hráči.

Dnes již F.T.A. disponuje kategoriemi fotbalistů ročníků 2007, 2008, 2009, 2010 a 2011. Připravuje se otevření ročníků 2012 a 2013. Právě kvůli tomuto rasantnímu růstu již nestačil pronájem hřiště v Praze na Barrandově, a proto byl vybudován v Doubku u Říčan nový tréninkový areál F.T.A. s umělým trávníkem té nejvyšší kvality a s LED osvětlením těch nejlepších parametrů (na hřišti je dosahováno intenzity osvětlení až 700 luxů). V areálu je vybudováno zázemí šaten se sociálním zázemím, občerstvení, ubytování, hřiště s umělým povrchem na doplňkové sporty, pískové hřiště na fotbal a během roku 2020 se zbuduje malé travnaté hřiště na individuální herní činnost a posilovací přírodní konstrukce na celkové zpevnění a vyváženost těla.

Areál nebyl zbudován na tomto místě tak úplně náhodně, ale i z toho důvodu, že je vzdušnou čarou od hranice Prahy jen 5 km a hlavně v nadmořské výšce 420 m.n.m. (Red Bull Academy v Salzburku je o něco níže). Právě v této oblasti je díky tzv. krkonošskému proudění, nejčistší atmosféra v okolí Prahy a ne náhodně zde před 100 lety byla zbudována Olivovna – léčebna respiračních chorob. Je tedy klíčově důležité, že mladí fotbalisté při intenzivním dýchání, do sebe vpravují ten nejčistší vzduch. Zároveň F.T.A. navázala spolupráci s místním oddílem FK Říčany, kde se plánuje rozšiřování hráčské základny v regionu. F.T.A. má díky tomu k dispozici i velké travnaté hřiště. Jako kompenzace pro hráče, kteří začínali původně v Praze, byly zajištěny bezplatné svozy vozy Mercedes a Ford z Prahy do tréninkového areálu.

Byly vynaloženy nemalé prostředky na pořízení tréninkových pomůcek a vybavení. F.T.A. pořídila veškeré sportovní oblečení od dresů, teplákových souprav, tašek, až po vycházkové oblečení, čepice i šály. Byly pořízeny také reklamní předměty s logy F.T.A.

Ve spolupráci se společností Turancar, oficiálním dovozcem vozů ISUZU, byly zajištěny autobusy pro domácí i zahraniční sportovní akce.

Bylo zorganizováno zázemí i pro zdravotní prohlídky v Praze 7 u MUDr. Fojtíka, který tuto činnost provádí i například pro HC Sparta Praha. Byla navázána spolupráce se špičkovým fyzioterapeutem Tomášem Stránským (AC Sparta Praha).

Došlo také k významnému posílení kvalitní trenérské základny, včetně brankářských specialistů. Do týmu byli přizváni atleti a kineziologičtí specialisté pro rozvoj každého hráče. Byly zavedeny speciální atletické tréninky a tréninky pro symetrický rozvoj hráčů a jejich zpevnění a balanc. Tyto mají za úkol plně rozvinout veškeré schopnosti a rychlost každého sportovce a zbavení se všech neřestí a nežádoucích návyků, aby každý hráč byl na prahu produktivního věku kromě fotbalového umu také na maximu svých fyzicko-biologických možností.

Společnost Pikatec také pro F.T.A. pořídila velmi nákladný profesionální diagnostický systém, který používají věhlasné evropské týmy pro diagnostiku a statistiku svých hráčů. Tento systém se bude implementovat do celé F.T.A. a bude monitorovat každého hráče na hřišti, jeho pohyb, jeho minima i maxima, místa, kde se pohybuje, srdeční činnost apod. Tento systém je schopen vyhodnotit i takové detaily, jestli například hráč při běhu nenapadá na jednu nohu, v jakých režimech zátěže pracuje a je schopen pracovat, jak pracuje pro tým i individuálně aj. Všechny tyto veličiny se budou vyhodnocovat a následně individuálně nastavovat cvičení a tréninky pro jednotlivé fotbalisty.

Je tedy možno věřit slovům šéftrenéra Milana Jůzy, že z akademie budou odcházet kluci, kteří budou na maximu svých hráčských i fyzických schopností pro další kariéru.

V této souvislosti je třeba zmínit i fakt, že ne každý hráč, je schopen držet s ostatními krok a pár hráčů již muselo řady F.T.A. opustit. Většinou se jednalo o sice smutné, ale na druhou stranu i srdečné rozloučení, kdy hráč na konci roku přijel na rozlučkový den F.T.A., aby se ještě jednou rozloučil s ostatními. Bohužel vyskytly se i případy, kdy především rodiče neunesli fakt, že jejich potomek se k vrcholovému sportu či do koncepce F.T.A. nehodí, na což byl upozorněn i fyzioterapeutem či sportovním lékařem a za což si sám lékař „vysloužil“ nenávist rodičů hráče a posléze se nenávist přenesla na celou F.T.A., včetně trenérů a realizačního týmu. Dle všeobecného zjištění je tento problém zcela běžný napříč spektrem všech sportovních organizací. Společnost Pikatec bere navědomí fakt, že budoucí úspěch není dán jen talentem a fyzickými dispozicemi, ale dán především charakterem hráče a ten se utváří v rodinném prostředí. Tedy rodič je mnohdy hlavním aktérem rozvoje svého potomka a je schopen mu velmi pomoci v kariéře, ale i na druhou stranu mu kariéru nevědomky zničit. Z tohoto důvodu bylo vedením F.T.A. rozhodnuto, že charakterově narušení či nezvladatelní jedinci, budou pro zamezení šíření těchto negativních vlivů v kolektivu rodičů i hráčů vylučováni z F.T.A., a to bez ohledu na fakt, jakým talentem disponují. Společnost Pikatec v rámci etického kodexu stojí tímto prohlášením, poněvadž sport by se měl dle jejího názoru provozovat hlavně pro radost, i když třeba vrcholově. Jen s pozitivním smýšlením se může dosáhnout vysokých cílů.

Za pouhé tři roky činnosti udělala F.T.A. obrovský kus práce, jako by byla na fotbalových kolbištích celá desetiletí. F.T.A. své závazky v práci i růstu, které sponzorovi slíbila, nejen splnila, ale v mnohém i předčila. Pro rok 2020 je plánováno velké množství sportovních aktivit a společnost Pikatec je i nadále hrdým partnerem týmu Football Talent Academy, a přeje na další období všem členům i činitelům mnoho sportovních i osobních úspěchů.

center

Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
Navštivte aplikační centrum
Všechny pobočky
Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
českyenglishSlovensky