Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. CAR
  3. Poradna CAR
  4. Nejčastější otázky

  Nejčastější otázky k aplikacím a ochranným politurám PIKATEC z řady pro automobily, motocykly a kola


  Protože se automobily pohybují v různých podmínkách, mohou při aplikaci nebo po ní nastat situace, se kterými si nebudete vědět rady. Sestavili jsme proto soubor odpovědí na časté dotazy. Pokud nenajdete odpověď na svoji otázkou, neváhejte kontaktovat naši infolinku na telefonu 604 723 723, nebo elektronicky na email: info@pikatec.cz, kde Vám se vším poradíme. 

  Před aplikací ochranné nanokosmetiky
  Během aplikace
  Po aplikaci

   

  Mohu si nanokosmetiku Pikatec aplikovat doma i když nemám garáž?

  Ano můžete. Aplikace je v zásadě stejná jako u jiné autokosmetiky s tím, že vůz musí po dobu prvních cca 90 minut být mimo přímé slunce či déšť. Politura sice tvrdne 12 hodin, avšak již po 90 minutách odolává slunci i lehkému dešti. Můžete aplikovat v zimě při teplotách od 5°C, v takových podmínkách však může politura tvrdnout o něco déle. V extrémním případě až 24 hodin. Maximální teplota, při které doproučujeme aplikaci ve venkovních podmínkách provádět,  je 25°C. 

  nahoru

  Je rozdíl v efektu nanokosmetiky Pikatec, když se aplikuje na starý nebo nový lak?

  Tady rozdíl není. Nanokosmetika Pikatec chrání každý lak, nový i starý bez rozdílu. Jednoduše vytvoří ochrannou vrstvu a výrazně „oživí“ staré laky, ale i více „rozsvítí“ laky nové. Pakliže je ale lak již hodně zašlý a zanedbaný, je vhodné jej napřed vyleštit ručně či strojně pomocí prostředků sloužících k „oživení“ laků, poté řádně umýt Nano Shampoo a nakonec nanést polituru Nano Armour.

  nahoru

  Obávám se, že nanesení politury na auto je složité a nezvládnu to.

  Nanášení kosmetiky Pikatec není žádná věda a zvládne to opravdu každý. Základem je vždy si přečíst návody k jednotlivým produktům a to nejlépe online, kde jsou vždy aktuální verze včetně instruktážních videí. I když není nanesení ochranných politur nijak složité, máte možnost nechat si vůz ošetřit také jedním z našich aplikačních center. Pro správnou funkčnost a deklarovanou výdrž je velmi důležitá příprava vozu. Je na každém člověku, a na jeho pečlivosti, jak si svůj vůz umyje. Někdo to udělá lépe a vůz vyčistí do nejmenšího detailu, někdo zase hůře, ale o tom je celý život. Záleží na tom, jak se svou pečlivostí budete spokojeni právě Vy. Je třeba si ale uvědomit, že pokud na voze nějaké nečistoty zanecháte, nanesete ochranou vrstvu ne na karoserii vozu, ale právě na nečistoty. Jakmile tyto od karoserie odpadnou, odpadne i nanovrstva. Je logické, že v takovém případě nemůžeme zaručit roční účinnost. 

  nahoru

  Mohu vůz umýt běžnými prostředky a koupit u vás pouze ochranné politury?

  Můžete, je třeba ale myslet na to, že některé běžné čistící prostředky mohou obsahovat silikonové nebo mastné složky či jiná nevhodná aditiva, která by mohla způsobit špatnou přilnavost ochranných politur a jejich nefunkčnost. Je to podobné, jako když budete doplňovat do vašeho vozu místo motorového oleje, olej fritovací. Sady nanokosmetiky Pikatec již obsahují šampon a odmašťovač skel. Dokoupit lze i přípravky pro odstranění složitějších nečistot jako je asfalt, zbytky hmyzu, nebo polétavá rez, vše z řady čističů Pikatec, které jsou speciálně určeny k předčištění karoserie a její následné údržbě.

  nahoru 

  Mám vůz polepený reklamní fólií, můžu kosmetiku použít?

  Ano, ochranná nanovrstva bude chránit i fólii. Na části vozu polepené reklamou, ale i na plastové díly karoserie, použijte polituru Nano Armour. Nanokosmetika Pikatec nemá vliv ani na magnetismus karoserie, bez obav tedy můžete používat i reklamu magnetickou.

  nahoru 

  Vystačí mi tak malé množství ochran na celé auto?

  Nemusíte mít obavy. Ač se může zdát, že lahvičky jsou malé a množství ochranných politur v nich nemůže vystačit, opak je pravdou. Při správném použití lze s dodaným množstvím ošetřit dvě malá vozidla, nebo užitkový vůz o velikosti VW Transporter. Je důležité uvědomit si, že se pohybujeme v nanoprostředí a nemá význam nanášet na karoserii nebo sklo větší množství politury. Jedno přejetí plochy aplikační utěrkou je naprosto dostačující. Přebytky stejně setřete při rozlešťování. Aplikací silné vrstvy si tak pouze zvýšíte pracnost a navíc akci prodražíte zvýšenou spotřebou. Na ukázkových videích  je názorně vidět jak a jaká vrstva se při aplikaci ochranných politur nanáší.

  nahoru

  Mohu aplikovat ochranu na skla Protect Glass i zevnitř vozu?

  Není to vhodné! Politura Nano Protect Glass má voděodpudivé (hydrofobní) účinky a zejména v zimních měsících by mohlo dojít k mlžení vnitřního skla automobilu.

  nahoru

  Aplikuje se nanokosmetika Pikatec i na světla?

  Ano, můžete použít jakoukoliv polituru, tedy ochranu na karoserii Nano Armour, nebo ochranu na skla Nano Protect Glass. U skleněných světlometů bude účinek Nano Protect Glass lepší.

  nahoru

  Mohu aplikovat nanokosmetiku Pikatec na plast?

  Ano, ochrany karoserie Pikatec Nano Armour můžete použít i na vnější plastové díly vozidla. Pokud budete ošetřovat interiérové plastové díly, zde je nutné použít polituru pro ně určenou, a to ochranu plastu Nano Protect Plastic ze série Car. 

  nahoru

  Lze použít ochranu na karoserii Protect Armour i na sklo, nebo v interiéru auta?

  Rozhodně to není dobrý nápad. Obecně každá z ochranných politur obsahuje přísady určené danému povrchu. Ochrana karoserií Nano Armour tak obsahuje složky, podtrhující zvýraznění barev a lesk laku, ochrana skel Nano Protect Glass zase například klade důraz na čirost a průzračnost. Ošetřením skla přípravkem Nano Armour, byste tak docílili horší průhlednosti skrze sklo. A podobné je to se všemi ochrannými politurami. Na každý typ povrchu tedy vždy používejte výhradně politury jemu určené!

  nahoru

  Co všechno mohu ochránit v interiéru auta?

  Dá se říci, že vše. Od palubní desky, přes kožené, nebo textilní sedačky a vybavení, veškeré plastové i lakované díly. Stejně jako u exteriéru vozu je důležité všechny povrchy nejprve řádně vyčistit, odmastit a teprve poté nanášet ochranné politury. Nečistoty, nebo fleky byste jinak v polituře "zakonzervovali" a bylo by velmi obtížné se jich následně zbavit. Pro finální odmaštění povrchů před aplikací a následnou údržbu po ošetření doporučujeme použít přípravek Čistič povrchů - Nano Clean Surface.  

  nahoru

  Mám v autě koženou sedačku typu Alcantara. Mohu na ni použít ochrannou polituru na kůži?

  V tomto případě použijte ochrannou polituru na textil. Alcantara je vlastně napodobenina semiše, tedy broušené kůže. Také semiš chráníme politurou na textil, aby se kolem jednotlivých vláken vytvořila ochranná vrstva. Ochrana na kůži je určena pro standardní hladké kožené sedačky a povrchy.    

  nahoru

  Lze použít kosmetiku Pikatec Car i v domácnosti?

  Ano, pouze však do určité míry. Politury ze série Car jsou odolnější než ve verzi pro domácnost a bez problémů můžete použít například ochranu na skla Protect Glass k ošetření zástěny sprchového koutu, nebo oken. Lakované plechy můžete zase ošetřit ochranou na karoserie Nano Armour. Některé přípravky jsou ale speciálně upraveny pro konkrétní použití, proto například není možné použít ochranu na plasty Nano Protect Plastic ze série Car v domácnosti a obráceně. Mohlo by dojít k omezení funkčnosti a změnám vzhledu. Vždy se informujte, zda je daná politura vhodná pro ošetření konkrétní plochy v domácnosti. 

  nahoru

  Při nanášení politury začalo pršet. Co mám dělat?

  To není úplně dobré. Jestliže nemáte po ruce nějaký přístřešek, auto přikryjte alespoň nějakým igelitem či nepromokavou plachtou. Pro nanášení politury potřebujete celkem okolo 120 minut sucha (30 minut po nanesení do rozleštění a potom 90 minut pro ztuhnutí vrchní vrstvy politury).

  nahoru

  Politura v lahvičce je ztuhlá, co s tím a mohu ji vůbec aplikovat?

  Ochranné politury by měly mít dle typu vždy krémovou nebo vodovou konzistenci. Pokud tomu tak není, mohlo ke zhoustnutí dojít vlivem vysokých teplot například při nevhodném skladování. Nejdříve lahvičku důkladně protřepejte. Poté polituru lehce nařeďte přípravkem ze sady Odmašťovač & Rozlešťovač (Nano Degreaser & Polisher, dříve Nano Clear Glass) do požadované konzistence. Nejlépe po troškách, aby nebyl produkt naopak velmi řídký, opět řádně protřepejte a můžete začít aplikovat. V extrémních podmínkách může politura až zgelovatět. V takovém případě ji již nelze použít. Kontaktujte prosím naši infolinku.  

  nahoru

  Nevystačil mi produkt na celou karoserii. Co mám dělat?

  Množství v balení Nano Armour bylo několikrát testováno na velikosti vozu VW Transporter. Jestliže máte větší vůz, je dobré si jednoduše přikoupit jednotlivé balení politury. Pakliže máte ale vůz menší či stejně velký, nanesli jste zbytečně silnou vrstvu politury a aplikace se vám nyní prodraží o další lahvičkou, kterou bude nutné dokoupit. Více informací najdete zde.

  nahoru

  Jaký typ hadru je nejlepší na setření politury?

  V setu Pikatec Diamond Protection Pack již dostanete jak ochranné rukavice, tak málo savé hadříky na nanášení i mikrovláknové na rozleštění politur. Pokud jste zakoupili sadu Ceramic Protection Pack, doporučujeme k rozleštění dokoupit utěrky z mikrovlákna na našem e-shopu, kde najdete i další příslušenství vhodné pro přípravu, aplikaci a následnou údržbu vozu.

  nahoru

  Mohu auto nechat na přímém slunci při vysokých teplotách?

  Ano můžete. Nanovrstvě, na rozdíl od vosků, vysoké teploty nevadí. Takže jestli jsou již ochranné politury řádně vytvrzené, extrémní teploty na slunci, ani intenzívní deště ošetřené karoserii ani sklu neublíží.

   nahoru

  Po ztuhnutí politury a následném oplachu vodou se mi na karoserii objevily malé flíčky, jakoby mastné a politura nefunguje. Co s tím?

  Nemějte obavy, je to vyloučená mastnota z povrchu karoserie či skla. To, že vůz před aplikací umyjete a důkladně odmastíte ještě neznamená, že je povrch odmaštěn dokonale. Nanočástice zbytkové mastnoty postupně vylučují na povrch, a proto se Vám může zdát, že na některých místech nefunguje vodě odpudivost tak, jak má. Dokud mastnoty neodstraníte, mohou se postižená místa v extrémních případech i více špinit. Je to logické, protože mastné plochy špínu přitahují a lepí na sebe prach. Vůz umyjte ručně Nano šamponem, karoserii vysušte a leštícím mikrovláknovým hadříkem nebo mikrovláknovým ručníkem vyleštěte do vysokého lesku. Tím mastnotu odstraníte a nastartujete vodě odpudivý efekt.

   nahoru

  Po ztuhnutí politury mi na karoserii i skle zůstaly fleky od uschlé vody, které nejdou odstranit. Co s tím?

  To už je horší problém, tyto fleky jste totiž na površích zanechali před nanesením politury a následnou aplikací jste je „zakonzervovali“ do struktury politury. Teď se díváte na fleky od zaschlé vody, které jsou pod politurou a půjdou celkem složitě odstranit. Spojte se prosím s naší infolinkou na čísle 604 723 723 pro domluvení místa a termínu opravy. Abyste se takovému problému vyhnuli, je velmi důležité před aplikací politur všechny povrchy vždy řádně vyleštit a zkontrolovat!

   nahoru

  Co mám dělat, když něco zkazím?

  Na nanesení politury není co zkazit. Vše se dá opravit pouhým opakováním nanesením ochranných politur. Jedinou vážnější chybou by bylo nedůkladné vyčištění karoserie před aplikací politury, např. neutření zaschlých kapek od vody. Následnou aplikací politury byste tyto fleky „zakonzervovali“ do struktury politury a bylo by již obtížné je odstranit.

   nahoru

  Mohu po aplikaci nanokosmetiky Pikatec do automyčky?

  Automobily chráněné naší kosmetikou bez problémů odolávají působení saponátů používaných v automyčkách. Ani samotné kartáče, pokud jsou pravidelně měněny a čisté, ochranné vrstvě neublíží. Mytí v automyčkách ale obecně nedoporučujeme žádným vozům. Projede-li myčkou před Vámi špinavý vůz, jeho nečistoty, prach a kamínky se do kartáčů zaseknou a vaše vozidlo už se následně nemyje, ale nečistotami brousí a to není dobré pro žádný automobil. Pokud už tedy do myčky zavítáte, doporučujeme pouze bezkontaktní oplach nejlépe teplou vodou. 

  nahoru

  Jak nejlépe pečovat o auto, aby nanokosmetika Pikatec vydržela co nejdéle?

  O auto není nutné nijak zvlášť pečovat. Méně se bude špinit a po většinu času Vám bude stačit oplachovat je pouze teplou vodou. Aby ochranná vrstva vydržela co nejdéle, doporučujeme vůz průběžně umývat Nano Shampoo. Nejen, že tím smyjete případné nečistoty, ale zároveň tím doplníte nanočástice do struktury ochranné vrstvy laku, skel nebo kol. Konkrétní rady a typy k následné údržbě najdete také na našem webu

  nahoru

  Jak je to s hmyzem a ptačími výkaly? Poškodí nanovrstvu?

  Ptačí výkaly, i hmyz, který se v letních měsících hromadí na předních částech karoserie, jsou ve skutečnosti kyselinou. Naleptávají strukturu laku a zanechávají v něm neodstranitelné stopy již po několika hodinách. Ochranné politury Pikatec odolávají i těmto látkám, ale stále je třeba mít na paměti, že se jedná o jedny z nejagresivnějších látek, které na lak působí. Pokud tyto nečistoty zanecháme na nanovrstvě příliš dlouho, kyseliny obsažené v ptačích výkalech a zbytcích hmyzu dokáží prostoupit i přes ochrannou vrstvu. Nanoštít Pikatec však zásadně prodlužuje čas, po který lze nečistoty z laku odstranit bez následků. V kritických měsících doporučujeme tento typ nečistot pravidelně oplachovat tlakovou vodou, nebo stírat navlhčenou mikrovláknovou utěrkou. Při vysokých teplotách se totiž působení kyselin mnohonásobně urychluje. 

  nahoru

  Po dešti jsou na mém autě kapky vody a ostatní auta jsou suchá. Je to správně?

  Ano je a to dokonce velmi správně. Ve skutečnosti ostatní auta nejsou suchá, ale voda vtekla do pórů a prasklin jejich laku, kde se rozpíná a ještě více jeho poškození zvětšuje. Lak Vašeho vozu je ale vyhlazený a zcela chráněný, voda nemá tedy kam vtéct a drží na karoserii dokud se nerozjedete, nebo dokud samovolně neuschne. Vzniknou-li pak po uschnutých kapkách stopy, jednoduše je setřete mikrovláknovým hadříkem. 

  nahoru

  Zdá se mi, že nanovrstva už na karoserii není, ani po umytí neodpuzuje vodu.

  Voděodpudivost je jediná vlastnost, která je okem viditelná. Pokud se z nějakého důvodu dočasně omezí nebo ztratí, je to způsobeno zašpiněním nebo zamaštěním vozu. Hlavně v zimních měsících je na vozovkách a v ovzduší velké množství mastnost, které mohou vás vůz pokrýt neviditelným filmem a omezit tak voděodpudivý efekt. Běžné mastnoty lze bezpečně smýt silnější koncentrací Nano šamponu a teplou vodou. Pokud jste však na sklo, či karoserii nachytali chemicky složitější mastnoty, bude nutné vůz přečistit přípravkem Nano Aktivátor, který tyto mastnoty odstraní a voděodpudivý efekt znovu nastartuje. Nemusíte mít obavy, nanovrstvu nelze běžnými metodami z vozu odstranit a i v momentě, kdy voděodpudivost není zcela aktivní, všechny další vlastnosti fungují bez omezení. Máme otestováno, že ochranné politury vydrží na vozech bez problémů celých 12 měsíců. 

  nahoru

  Čelní okno mi přestalo odpuzovat vodu, co s tím?

  Stejně jako u karoserie bývá příčina v nečistotách a mastnotách, které ochrannou vrstvu překryjí a dočasně voděodpudivost omezí. I když sklo vypadá čisté, může jej pokrývat neviditelný mastný film. Chcete-li se přesvědčit, poznáte jej tak, že polijete čelní sklo vodou a stěrkou vodu setřete. Objeví-li se za stěrkou barevný duhový film, stejný jako vytváří například olejová skvrna na silnici, je sklo zamaštěné. Sklo omyjte silnou koncentrací Nano šamponu a teplou vodou. Pokud jste však na sklo nachytali chemicky složitější mastnoty, bude nutné vůz přečistit přípravkem Nano Aktivátor, který tyto mastnoty odstraní a voděodpudivý efekt znovu nastartuje. Nemusíte mít obavy, nanovrstvu nelze běžnými metodami z vozu odstranit a i v momentě, kdy voděodpudivost není zcela aktivní, všechny další vlastnosti fungují bez omezení.

  Při každém mytí také doporučujeme očistit a odmastit gumičky od stěračů, které jsou největšími sběrači a nosiči nečistot a mastnot. Při stírání se pak všechny tyto nežádoucí částice roztírají po skle a voděodpudivost omezují. 

  nahoru

  Mohu na vaši autokosmetiku nanést další ochranou vrstvu např. vosk?

  Je to zbytečné a naopak může dojit s jiným prostředkem k nežádoucí reakci jako například k tvorbě fleků.  Nemusíte mít obavy, lak vozu tím nepoškodíte, bude ale nutné tuto vrchní vrstvu důkladně odstranit. Je také důležité si uvědomit, že konečné vlastnosti bude mít vždy ta vrchní vrstva. Proto doporučujeme rozhodnout se pro jedno či druhé řešení.

  nahoru

  Musím vždy při aplikaci nové politury Pikatec odstranit tu původní?

  Nemusíte, pouze opět důkladně odmastěte a řádně vyčistěte karoserii a sklo před aplikací, abyste případné nečistoty či fleky “nezakonzervovali” do nové vrstvy. Původní i nová vrstva se vzájemně chemicky prováží. 

  nahoru

  Jak ovlivňují životnost Nano Protect Glass (Ochrany na skla) různé náplně do ostřikovačů?

  Můžete být bez obav, žádné běžně dostupné náplně do ostřikovačů neovlivňují životnost politur na sklo Nano Protect Glass. Trochu bychom se báli neznačkových prostředků označených jako nano ostřikovače či nano tekuté stěrače, poněvadž některé jsou dodávány na náš trh a jejich složení je na bázi silikonových olejů, nikoli nano. Silikon je sice odpudivý vůči vodě, ale posléze prakticky neodstranitelný z povrchu.

  nahoru

  Jak je to v zimě, když je na silnici posypová sůl?

  Nano politura poskytuje ochranu proti solím stejně tak, jako ochranu před škrábanci od drobných kamínků a prachu, ochranu před vlivy asfaltu, ochranu před pylem a pryskyřicí ze stromů, ochranu před výkaly ptáků i ochranu před UV zářením. 

  nahoru

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky