objednejte se k nám do aplikačního centra Čestlice
Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Čt: 9:00 - 17:00, Pá: 9:00 - 15:00
Pá: 9:00 - 15:00
Menu
  1. Hlavní stránka
  2. HOKEJOVÉ NOŽE

HOKEJOVÉ NOŽE 

Po několikaletém vývoji přicházíme se světovou novinkou v oblasti bruslení. Jedná se o nože pro hokejové brusle s nanodrážkou – PIKATEC NANOBLADE. Patentovaná unikátní konstrukce a způsob ostření posouvají hranice rychlosti, obratnosti, stability, energetické úspory a výdrže ještě více kupředu, než jste byli zvyklí. Nože NANOBLADE jsou kompatibilní s bruslemi BAUER i CCM. Jak nože NANOBLADE fungují a v čem jsou jejích vlastnosti výjimečné? Více se dozvíte zde.

Nože Pikatec Nanoblade nejsou řezány z plechu o tloušťce 3 mm jako běžné nože, ale jsou 3D obráběny tak, že u držáků mají standardní šířku, která se postupně rozšiřuje na 4,5, resp. 5,0 mm. Tím se i mění boční trajektorie hran z ploché do prostorové dimenze, čímž v náklonu umožňují větší ovladatelnost. Ve spojitosti s nanodrážkou a extrémně ostrými hranami se tak bruslař přesune do jiné dimenze možností.

 

Prezentační video v délce 2:44 min                                                          Instruktážní video v délce 11:24 min

 

Nože Pikatec Nanoblade byly navrženy pro různé jízdní vlastnosti, rychlosti i obratnosti a byly rozděleny do několika geometrií. Některé geometrie byly speciálně navrženy pro plynulý přechod od standardních nožů k nanodrážce (jedná se o geometrii 2WL a u brankářů GK6), jiné k extrémním možnostem – ty však vyžadují již zkušenosti a určité přizpůsobení se. Je to jako kolo a závodní speciál, kdy nováček cyklista nebude umět využít možnosti závodního speciálu a některé vlastnosti by mu zpočátku dokonce mohly vadit.  Je lepší se napřed naučit na obyčejném kole a potom přejít k extrémnímu modelu. Vždy ale počítejte s tím, že pakliže chcete jiné (lepší) vlastnosti, tak si budete muset na určité změny zvyknout. Praxe nám ukázala, že mladší hokejisté (dorost, junioři) se zpravidla adaptují okamžitě či v řádech desítek minut. Seniorům to trvá trochu déle a spíše záleží na jejich ochotě, něčemu se přizpůsobit či přijmout změny.

Více o jednotlivých geometriích se dočtete zde.

 

Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
Navštivte aplikační centrum
Všechny pobočky
Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
českyenglishSlovensky