Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
    +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
    1. Hlavní stránka
    2. Výtluky a koroze, podobnost čistě náhodná?

    Výtluky a koroze, podobnost čistě náhodná?

    Zima skončila a naše silnice jsou opět v dezolátním stavu. Díra vedle díry, výtluk vedle výtluku. Co to znamená pro naše vozy? Opět vytlučené čepy, ohnutá závěsná ramena, poškozené disky kol a hlavně velký „průvan“ v našich peněženkách.

    Jak vlastně taková díra na silnici vznikne? Je to jednoduché. Do prasklin v asfaltu se dostává voda, která v zimě zmrzne a mění se na led. Protože led má větší objem, než voda, potřebuje více místa, a tak se rozpíná do všech směrů a zvedá i povrch silnice. Jakmile teploty vzrostou, led se změní zpět na vodu a mezi zvedlým asfaltem a hladinou vody vzniká vzduchová mezera. Takové místo pak stačí přejet kolem auta, asfalt se propadne, zbortí a díra v silnici je na světě.  

    Jak to souvisí s lakem auta?

    Lak auta je vlastně také taková silnice. Naprosto stejným procesem vznikají puchýřky, které na jaře na karoserii nacházíme. Stejným způsobem dochází k poškození laku, jehož oprava nás pak může vyjít na mnohem větší peníze, než výměna kulových čepů.

    U vozovek zůstává voda v podloží, u vozidel však ihned přichází do kontaktu se samotnou karoserií a společně s působením solí, chemikálií, nečistot a UV záření způsobí nenávratné škody.

    Každý lak ztrácí svoji pružnost a každá sebemenší prasklinka je tak vstupní branou k začínající korozi.

    Jak ale poznám, že lak je již narušený? Když jste si auto kupovali, bylo určitě krásně lesklé a třpytilo se. Lesk je ale postupně ten tam a zářivá barva už není to co bývala. Proč? Voda, slunce, sůl i další chemikálie působí bez odpočinku a ve chvíli, kdy se lak začíná měnit, je to první známkou toho, že již není v dobré kondici.

    Jak tomu zabránit?

    Na rozdíl od silnic, lze lak vozu chránit velmi snadno pomocí nanotechnologií a to nejen před korozí…

    Keramický štít Pikatec Car

    Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice Pikatec spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední, velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou.

    Nanokosmetika ale není jen o ochraně. Jak jsme již zmínili, ušpiněný, hrubý a neošetřený lak vozu je velmi obtížné zbavit všech nečistot a abychom dokázali umýt výkaly od ptactva, nebo smůlu ze stromů, musíme použít agresivní chemii. Mytí trvá dlouho, je náročné a výsledkem po usušení je vyschlý a vybledlý lak plný fleků, které tyto nečistoty v laku nenávratně zanechaly.

    Nanokosmetika Pikatec vše řeší jinak. Vyhlazením laku nemají nečistoty šanci se vůbec k povrchu přichytit. Ochranný štít je odpuzuje a pokud se jim přece jen podaří na povrchu ulpět, lze je velmi snadno smýt obyčejnou vodou. I voda je nanovrstvou sama o sobě odpuzovaná, zvyšuje se tak bezpečnost jízdy především při výhledu z vozidla za deště. Vše má samozřejmě svá pravidla, takže nelze očekávat, že vůz už bude navždy čistý, ale bude se špinit mnohem méně a pokud mu dopřejeme minimální, velmi snadnou péči, bude vám stát před domem pořád ten nablýskaný krasavec, kterého jste si před časem pořídili a hlavně s lakem bez poškození. 

    Kam dále?        

    >> Chci se o technologii dozvědět více             

    >> Chci do eshopu

    Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
    Navštivte aplikační centrum
    Všechny pobočky
    Přihlašovací formulář
    Přihlašovací jméno:
    Přihlašovací heslo:
    Zapomenuté hesloNová registrace
    Můj účet
    OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
    českyenglishSlovensky