Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
O násVše o nákupuAplikační centraKontakt
+420 604 723 723Po - Čt: 9:00 - 17:00Pá: 9 - 15 hod.
Přihlásit
0 Kč
Nevíte si rady?
KontaktujteAnetu
+420 604 723 723 (Po - Čt: 9:00 - 17:00
Pá: 9 - 15 hod.)
info@pikatec.cz
 1. Hlavní stránka
 2. Vlastnosti nové verze politur

Vlastnosti nové verze politur

Vážený zákazníku,

dostává se Vám do ruky nová verze ochranných politur Pikatec s číslem 05/17.

Jelikož neustále získáváme nové poznatky z oblasti ochran povrchů, na které se specializujeme, čas od času naše politury modifikujeme a vylepšujeme.

Nechceme donekonečna měnit názvy našich produktů, pakliže se nebudou úplně chemicky měnit, zavádějícími názvy typu Pikatec Plus či Pikatec Super Plus. Rozhodli jsme se označovat verze produktů, jako u softwarových verzí programů. Jednoduše první číslice je měsíc a druhá (za lomítkem) je rok uvedení produktu na trh. Tedy novou šarži 05/17 uvádíme na trh v květnu roku 2017.

Právě uvedená nová řada, má oproti poslední šarži následující vlastnosti:

Produkty řady Car:

 • Diamond Protect Armour, Ceramic Protect Armour (ochrany na karoserii) – nová aditivace zlepšující odpudivost vody, lepší odpudivost mastnot, asi o 15% větší tvrdost, řada Diamond má lepší přilnavost.  Aditivace může při vyšších teplotách způsobit ztuhnutí politury, v tomto případě před samotnou aplikací lehce polituru nařeďte vodou a dobře protřepejte (na funkčnost to nemá žádný vliv). Produkt je pak potřeba spotřebovat do 14 dnů.
 • Diamond Protect Glass, Ceramic Protect Glass (ochrana skel) – nová chemická konstrukce, kdy se povedlo překročit kontaktní úhel odpudivosti vody přes hranici 100°. Výrazně lepší přilnavost, vynikající rezistence proti tvorbě vodního kamene a usazenin. Řada Diamond má ještě lepší přilnavost i jemnost.
 • Diamond Protect Wheel, Ceramic Protect Wheel (ochrana kol) - nová aditivace zlepšující odpudivost vody, lepší odpudivost mastnot, větší jemnost politury, řada Diamond má lepší přilnavost
 • Diamond Clear Glass, Ceramic Clear Glass (čistič a odmašťovač skel) – lepší odmašťovací účinky.
 • Diamond ShampooCeramic Shampoo (Šampon) – lepší vlastnosti týkající se odstranění vodního kamene, lépe rozpouští usazeniny, lepší odmašťovací účinek

Produkty řady Home:

 • Nano Protect Wood (ochrana přírodních dřev) – výrazná změna vlastností politury na dřevo. Skoro o 40% lepší hydrofobita, výrazně lepší tvorba membrány (dřevo lépe „dýchá“), lepší přilnavost asi o 30%, výrazně vyšší tvrdost, skvělá odpudivost vůči prachu.
 • Nano Protect Stone (ochrana kamene) - výrazná změna vlastností politury na kámen. Skoro o 40% lepší hydrofobita, výrazně lepší tvorba membrány (kámen lépe „dýchá“), lepší přilnavost asi o 30%, výrazně vyšší tvrdost, skvělá odpudivost vůči prachu, vyšší odolnost proti chemikáliím.
 • Nano Protect Ceramic Sanitary (ochrana keramických povrchů) - nová aditivace zlepšující odpudivost vody, lepší odpudivost mastnot, asi o 20% lepší přilnavost.
 • Nano Protect Stainless (ochrana nerezů, chromů i jiných barevných kovů) – tento produkt zvýšil svou použitelnost nejen na nerez, ale i na chromové povrchy či jiné barevné kovy (mosaz, měď apod.). Nová chemická konstrukce, kdy se povedlo překročit kontaktní úhel odpudivosti vody přes hranici 100°. Výrazně lepší přilnavost, vynikající rezistence proti tvorbě vodního kamene a usazenin.
 • Nano Protect Plastic (ochrana plastů) - nová aditivace zlepšující odpudivost vody, lepší odpudivost mastnot, prachových částic a lepší přilnavost.
 • Nano Protect Glass – Ceramic (ochrana sklo–keramických desek) - nová chemická konstrukce, kdy se povedlo překročit kontaktní úhel odpudivosti vody přes hranici 100°. Výrazně lepší přilnavost, vynikající rezistence proti tvorbě vodního kamene a usazenin. Jednodušší čištění a odstraňování nečistot.
 • Nano Protect Glass (ochrana skleněných povrchů) - nová chemická konstrukce, kdy se povedlo překročit kontaktní úhel odpudivosti vody přes hranici 100°. Výrazně lepší přilnavost, vynikající rezistence proti tvorbě vodního kamene a usazenin.
 • Nano Protect Painted Surface (ochrana lakovaných povrchů) - nová aditivace zlepšující odpudivost vody, lepší odpudivost mastnot, prachových částic a lepší přilnavost. Méně se tvoří omaky od rukou.
 • Nano Superstructure Cover (ochranná super politura) – tato ochranná nadstavbová politura, která je určena pro přetření velmi exponovaných míst (např. desek stolů) byla postavena na nové bázi chemické konstrukce. I zde se povedlo překročit kontaktní úhel odpudivosti vody přes hranici 100°. Výrazně lepší přilnavost, vynikající rezistence proti tvorbě vodního kamene a usazenin. Jednodušší čištění a odstraňování nečistot.

Doplňková informace k aditivaci

Díky vyší aditivaci sušiny obsažené v produktu je náchylnější na reakci ve vyšších teplotách houstnutím. Ochranná politura pak může úplně ztuhnout.

V takovém případě můžete přípravek lehce naředit teplou vodou do požadované konzistence. Nejlépe po troškách, aby nebyl produkt naopak velmi řídký a řádně protřepat, aby byla konzistence jednotná.

Nemusíte se obávat, že by ředění mohlo mít vliv na funkci přípravku, tento postup byl prověřen i na Technické univerzitě v Liberci. Tužší politura má paradoxně lepší vlastnosti /hydrofobitu a olejofobitu/, poněvadž aktivní látky se nacházejí v tužší polituře ve vyšší koncentraci.

Informace se týká produktů pro ochranu karoserie a kol u automobilů. V domácnosti pak ochrany lakovaných povrchů a keramických povrchů.

 
 
Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí:Všechny pobočky