Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
  1. Hlavní stránka
  2. LODĚ
  3. Nano Protect Stainless BOAT 50ml

Ochrana nerezu pro lodě

Nano Protect Stainless BOAT 50ml
Nano Protect Stainless BOAT 50ml
Nano Protect Stainless BOAT 50ml

Ochrana nerezu pro lodě

Nano Protect Stainless BOAT 50ml
Přípravek je vhodný pro všechny nerezové (inoxové), ale i chromované části lodi nad hladinou. Ideální je tak pro zábradlí, madla, nerezové části sedaček a stolků, chromované lemování čelního skla, ale i doplňky z barevných kovů. Ošetřený povrch odpuzuje veškeré tekutiny, organické, solné a vápenaté zbytky, které mají tendenci narušit strukturu materiálu. Využití 10 m2.
1 299  Kč (včetně DPH)
Skladem

VARIANTY
VOLITELNÉ
Popis produktu

Doplňky z inoxu jsou praktickou i dekorační součástí běžných člunů i luxusních jachet, tento materiál je na lodích hojně využíván pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Největším problémem bývá zmatnění povrchu a objevující se rez. Díky působení slané vody a silného UV záření dochází k degradaci povrchu, který pak ztrácí svůj lesk a hezký vzhled. Slaná voda a vlhké prostředí často také způsobují, že i nerez koroduje. Ochranná politura PIKATEC pro nerezové povrchy lodí svrchní vrstvu dokonale zavře a ochrání. Díky speciální směsi pryskyřice a nanočástic křemíku a zirkonu odolává povrch UV záření a navíc vytvoří ochranný štít před slanou vodou plnou různých minerálů. Ty se pak nemají šanci dostat k nerezovému povrchu, který by nenávratně poškodily. Většina zejména broušených inoxových doplňků také bývá z výroby naolejována, tudíž se na ně velmi rychle přichytává prach a různé nečistoty, které není zrovna jednoduché z broušeného inoxu odstranit. Proto před každou aplikací ochranné politury doporučujeme povrchy řádně odmastit naším odmašťovačem. Chromované části a jiné vybavení vyrobené z barevných kovů zase velmi rychle podléhá působení vodního kamene a dalších chemikálií, které zanechávají na předmětech těžko odstranitelné stopy, začínají oxidovat, měnit svůj vzhled a ve většině případů bývá nadlidský úkol je bez agresivních metod vyčistit. 

Ochranná politura Nano Protect Stainless BOAT je speciálně vyvinuta na výrobky a vybavení z inoxu a jiných kovů jako jsou chrom, měď, mosaz apod. Na ošetřených površích vytváří neviditelnou vrstvu, která snižuje ulpívání vápenatých zbytků, chemikálií a jiných nečistot. Jejich údržba je tak velmi rychlá a snadná. Ani organické zbytky ošetřený povrch nepoškodí a po určitou dobu odolává vrstva i působení agresivních látek, jako jsou různé kyseliny a podobně. (Ať už se jedná o ptačí trus nebo kyselý déšť). Díky vyhlazení povrchu je výrazně omezen růst a množení mikroorganismů, bakterií, řas a dalšího. Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty i olej a dlouhodobě chrání ošetřené plochy před chemikáliemi a změnami vzhledu. Chcete o technologii vědět více?

POZOR: Přípravek lze rozleštit pouze s pomocí přípravku Odmašťovač a Rozlešťovač - Nano Degreaser & Polisher BOAT Aplikujte vždy na plochy zbavené veškerých nečistot. 

 

Jak ochrana vyhladí nerezový povrch?

 

Obsah balení a spotřeba

Balení vám vystačí až na 10 m2, cena za 1m2 je tak 129 Kč/m2. Lahvička obsahuje 50ml přípravku Nano Protect Stainless BOAT - Ochrana na nerezové (inoxové) materiály. K rozleštění je nutné použít přípavek Odmašťovač a Rozlešťovač pro lodě - Nano Degreaser & Polisher BOAT. Pokud byste měli zájem o odběr ve velkém, napište nám na spoluprace@pikatec.cz.

 

Slaná vs. Sladká voda

Všechny prostředky jsou uzpůsobené pro extrémní a náročné prostředí mořských podmínek (slané vody). Tím pádem je ochrana dostatečná i pro slanou vodu. Rozdíl může nastávat v ochranných politurách určených na část lodě pod čárou ponoru. U této části lodi už rozdíl mezi sladkou a slanou vodou hraje roli - více si o tom můžete přečíst u produktu Ochrana Antifoulingu (Nano Protect Antifouling).  Klíčové je nezaměňovat produkty z řady Home (domácnost) za ty od lodí (BOAT). Produkty pro domácnost nejsou stavěné do takto extrémních podmínek a jejich funkčnost by mohla být omezená, proto je zde i cenový rozdíl v závislosti na vyšší koncentraci nanočástic a účinných látek.

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 5 minut působit a následně rozleštěte pomocí hadříku.  Vždy si přečtěte aktuální návod.

 

 

Příprava povrchu

Při čištění postupujte následovně. Nejdříve povrch umyjete šamponem PIKATEC na lodě. Pokud na plochách, které chcete chránit, zůstaly zbytky soli a vodního kamene, použijte poté Odstraňovač vápenatých zbytků a soli pro lodě. Posledním krokem je odmaštění povrchu pomocí přípravku Nano Odmašťovač a rozlešťovač pro lodě, ten je  nezbytné použít vždy pokud jsme používali v kroku před tím odstraňovač vápenatých zbytků a soli, nebo jsme v minulosti povrch udržovali pomocí různých olejů. V případě, že je povrch dostatečně čistý a odmaštěný stačí pouze umytí šamponem  a můžete rovnou přejít k aplikaci. U nových lodí doporučujeme povrch před aplikací pouze odmastit, právě naším odmašťovačem. Na takto připravený povrch můžete rovnou nanést ochrannou polituru, prosím, postupujte dle návodu níže.

Údržba povrchů po aplikaci

Povrchy ošetřené nanokosmetikou Pikatec jsou hladší, mnohem odolnější vůči poškození a k jejich údržbě postačí jen voda a mikrovláknová utěrka. S ní veškeré nečistoty lehce setřete, ošetřené povrchy budou vypadat stále jako nové. Pokud by zůstával povrch mastný i po setření mikrovláknovou utěrkou, doporučujeme jej  jednou za čas jej naším odmašťovačem odmastit, navrátí se tak i hydrofobní efekt a povrch se bude zase méně špinit. 

 

Aplikace ochranných politur

Vždy aplikujeme na správně připravený povrch. Umytý, odmaštěný a vysušený. Zkontrolujte, zda na materiálu nezůstaly stopy po kapkách vody, nebo jiné fleky. Ty je potřeba před aplikací odstranit, jinak byste je v polituře mohli „zakonzervovat“ a bylo by velmi obtížné se jich následně zbavit.

Před použitím i během aplikace přípravek velmi důkladně protřepávejte. Na aplikační hadřík umístíme pomocí pumpičky pouze jednu dávku ochranné politury. Pokud ošetřujeme broušený nerez, nanášíme souvislý a velmi tenký film přípravku vždy ve směru brusu (nikoli krouživým pohybem!). Ošetřujeme-li hladké lesklé plochy, ochranu nanášíme krouživými pohyby. Při práci se snažte znovu nepřejíždět již naaplikované plochy, zvýšila by se tak pracnost jak nanášení, tak i následného rozlešťování. Nemusíte mít obavy, pohybujeme se v nano prostředí a jedna vrstva (jedno přejetí plochy aplikačním hadříkem) je pro ošetření povrchu naprosto dostačující. V momentě, kdy hadřík při aplikaci již nezanechává slabý film, přidáme na něj další kapku ochranné politury a pokračujeme v práci. Po nanesení necháme polituru 5 minut vytvrdnout. Jak vypadá aplikace se můžete podívat zde ve videu.
Po 5 minutách začneme rozlešťovat polituru mikrovláknovou utěrku, na kterou si lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. U broušených nerezů opět ve směru brusu. Na utěrku příliš netlačíme, zvýší-li se nám pracnost, opět si na utěrku přidáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT a pokračujeme až do úplného vyleštění. Utěrka do sebe absorbuje přebytky politury, proto je vhodné ji překládat a v době, kdy při rozlešťování začíná zanechávat stopy, ji otočit.

Týden až 2 týdny po aplikaci je nutné nerez umýt ručně teplou vodou a po vysušení přečistit pomocí utěrky, na kterou si opět lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. Odstraní se tím mastnoty, které ochranná politura dodatečně z inoxu vyloučí (tzv. emulgátory), a které do odstranění omezují vodě odpudivý efekt. 

Doplňující informace:

  • Ochrannou polituru nelze běžnými prostředky z povrchu odstranit. Pokud dojde k lokálnímu omezení voděodpudivých vlastností, například při zamaštění povrchu, nebo překrytím nanovrstvy zbytky olejů, apod., je třeba povrch důkladně umýt teplou vodou, a případně postižené místo odmastit. Voděodpudivý efekt se poté znovu nastartuje.
  • Výrobci nerezového vybavení ošetřují své produkty speciálními oleji, které zajišťují pěkný vzhled a zároveň zakrývají možné výrobní vady. Protože před aplikací nano přípravku musíme povrch precizně odmastit, může se stát, že se na povrchu nerezové plochy objeví po odmaštění fleky a mapy, které by se po aplikaci mohly ještě více zvýraznit. Doporučujeme proto plochy po odmaštění důkladně zkontrolovat a je-li vše v pořádku, vyzkoušet aplikaci ochranné politury na méně viditelném místě. Pokud již při odmaštění zjistíte přítomnost šmouh a fleků, doporučujeme povrch před aplikací přečistit přípravkem Odmašťovač  a rozlešťovač pro lodě a poté jej opět zkontrolovat. Je-li vše v pořádku, vyzkoušíme aplikaci opět na méně viditelném místě a až poté aplikujeme celou plochu.
  • Po otevření lahvičky polituru ihned spotřebujte.

Typy nebezpečnosti: Hořlavé kapaliny s možným poškozením oči, podrážděním kůže, nebezpečím při vdechnutí a toxicitou pro specifické cílové orgány.

 

Příslušenství
Recenze
Doposud nikdo nehodnotil.
Uživatelská recenze :
Uživatelské recenze mohou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Popis produktu
Příslušenství
Recenze

Doplňky z inoxu jsou praktickou i dekorační součástí běžných člunů i luxusních jachet, tento materiál je na lodích hojně využíván pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Největším problémem bývá zmatnění povrchu a objevující se rez. Díky působení slané vody a silného UV záření dochází k degradaci povrchu, který pak ztrácí svůj lesk a hezký vzhled. Slaná voda a vlhké prostředí často také způsobují, že i nerez koroduje. Ochranná politura PIKATEC pro nerezové povrchy lodí svrchní vrstvu dokonale zavře a ochrání. Díky speciální směsi pryskyřice a nanočástic křemíku a zirkonu odolává povrch UV záření a navíc vytvoří ochranný štít před slanou vodou plnou různých minerálů. Ty se pak nemají šanci dostat k nerezovému povrchu, který by nenávratně poškodily. Většina zejména broušených inoxových doplňků také bývá z výroby naolejována, tudíž se na ně velmi rychle přichytává prach a různé nečistoty, které není zrovna jednoduché z broušeného inoxu odstranit. Proto před každou aplikací ochranné politury doporučujeme povrchy řádně odmastit naším odmašťovačem. Chromované části a jiné vybavení vyrobené z barevných kovů zase velmi rychle podléhá působení vodního kamene a dalších chemikálií, které zanechávají na předmětech těžko odstranitelné stopy, začínají oxidovat, měnit svůj vzhled a ve většině případů bývá nadlidský úkol je bez agresivních metod vyčistit. 

Ochranná politura Nano Protect Stainless BOAT je speciálně vyvinuta na výrobky a vybavení z inoxu a jiných kovů jako jsou chrom, měď, mosaz apod. Na ošetřených površích vytváří neviditelnou vrstvu, která snižuje ulpívání vápenatých zbytků, chemikálií a jiných nečistot. Jejich údržba je tak velmi rychlá a snadná. Ani organické zbytky ošetřený povrch nepoškodí a po určitou dobu odolává vrstva i působení agresivních látek, jako jsou různé kyseliny a podobně. (Ať už se jedná o ptačí trus nebo kyselý déšť). Díky vyhlazení povrchu je výrazně omezen růst a množení mikroorganismů, bakterií, řas a dalšího. Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty i olej a dlouhodobě chrání ošetřené plochy před chemikáliemi a změnami vzhledu. Chcete o technologii vědět více?

POZOR: Přípravek lze rozleštit pouze s pomocí přípravku Odmašťovač a Rozlešťovač - Nano Degreaser & Polisher BOAT Aplikujte vždy na plochy zbavené veškerých nečistot. 

 

Jak ochrana vyhladí nerezový povrch?

 

Obsah balení a spotřeba

Balení vám vystačí až na 10 m2, cena za 1m2 je tak 129 Kč/m2. Lahvička obsahuje 50ml přípravku Nano Protect Stainless BOAT - Ochrana na nerezové (inoxové) materiály. K rozleštění je nutné použít přípavek Odmašťovač a Rozlešťovač pro lodě - Nano Degreaser & Polisher BOAT. Pokud byste měli zájem o odběr ve velkém, napište nám na spoluprace@pikatec.cz.

 

Slaná vs. Sladká voda

Všechny prostředky jsou uzpůsobené pro extrémní a náročné prostředí mořských podmínek (slané vody). Tím pádem je ochrana dostatečná i pro slanou vodu. Rozdíl může nastávat v ochranných politurách určených na část lodě pod čárou ponoru. U této části lodi už rozdíl mezi sladkou a slanou vodou hraje roli - více si o tom můžete přečíst u produktu Ochrana Antifoulingu (Nano Protect Antifouling).  Klíčové je nezaměňovat produkty z řady Home (domácnost) za ty od lodí (BOAT). Produkty pro domácnost nejsou stavěné do takto extrémních podmínek a jejich funkčnost by mohla být omezená, proto je zde i cenový rozdíl v závislosti na vyšší koncentraci nanočástic a účinných látek.

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 5 minut působit a následně rozleštěte pomocí hadříku.  Vždy si přečtěte aktuální návod.

 

 

Příprava povrchu

Při čištění postupujte následovně. Nejdříve povrch umyjete šamponem PIKATEC na lodě. Pokud na plochách, které chcete chránit, zůstaly zbytky soli a vodního kamene, použijte poté Odstraňovač vápenatých zbytků a soli pro lodě. Posledním krokem je odmaštění povrchu pomocí přípravku Nano Odmašťovač a rozlešťovač pro lodě, ten je  nezbytné použít vždy pokud jsme používali v kroku před tím odstraňovač vápenatých zbytků a soli, nebo jsme v minulosti povrch udržovali pomocí různých olejů. V případě, že je povrch dostatečně čistý a odmaštěný stačí pouze umytí šamponem  a můžete rovnou přejít k aplikaci. U nových lodí doporučujeme povrch před aplikací pouze odmastit, právě naším odmašťovačem. Na takto připravený povrch můžete rovnou nanést ochrannou polituru, prosím, postupujte dle návodu níže.

Údržba povrchů po aplikaci

Povrchy ošetřené nanokosmetikou Pikatec jsou hladší, mnohem odolnější vůči poškození a k jejich údržbě postačí jen voda a mikrovláknová utěrka. S ní veškeré nečistoty lehce setřete, ošetřené povrchy budou vypadat stále jako nové. Pokud by zůstával povrch mastný i po setření mikrovláknovou utěrkou, doporučujeme jej  jednou za čas jej naším odmašťovačem odmastit, navrátí se tak i hydrofobní efekt a povrch se bude zase méně špinit. 

 

Aplikace ochranných politur

Vždy aplikujeme na správně připravený povrch. Umytý, odmaštěný a vysušený. Zkontrolujte, zda na materiálu nezůstaly stopy po kapkách vody, nebo jiné fleky. Ty je potřeba před aplikací odstranit, jinak byste je v polituře mohli „zakonzervovat“ a bylo by velmi obtížné se jich následně zbavit.

Před použitím i během aplikace přípravek velmi důkladně protřepávejte. Na aplikační hadřík umístíme pomocí pumpičky pouze jednu dávku ochranné politury. Pokud ošetřujeme broušený nerez, nanášíme souvislý a velmi tenký film přípravku vždy ve směru brusu (nikoli krouživým pohybem!). Ošetřujeme-li hladké lesklé plochy, ochranu nanášíme krouživými pohyby. Při práci se snažte znovu nepřejíždět již naaplikované plochy, zvýšila by se tak pracnost jak nanášení, tak i následného rozlešťování. Nemusíte mít obavy, pohybujeme se v nano prostředí a jedna vrstva (jedno přejetí plochy aplikačním hadříkem) je pro ošetření povrchu naprosto dostačující. V momentě, kdy hadřík při aplikaci již nezanechává slabý film, přidáme na něj další kapku ochranné politury a pokračujeme v práci. Po nanesení necháme polituru 5 minut vytvrdnout. Jak vypadá aplikace se můžete podívat zde ve videu.
Po 5 minutách začneme rozlešťovat polituru mikrovláknovou utěrku, na kterou si lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. U broušených nerezů opět ve směru brusu. Na utěrku příliš netlačíme, zvýší-li se nám pracnost, opět si na utěrku přidáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT a pokračujeme až do úplného vyleštění. Utěrka do sebe absorbuje přebytky politury, proto je vhodné ji překládat a v době, kdy při rozlešťování začíná zanechávat stopy, ji otočit.

Týden až 2 týdny po aplikaci je nutné nerez umýt ručně teplou vodou a po vysušení přečistit pomocí utěrky, na kterou si opět lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. Odstraní se tím mastnoty, které ochranná politura dodatečně z inoxu vyloučí (tzv. emulgátory), a které do odstranění omezují vodě odpudivý efekt. 

Doplňující informace:

  • Ochrannou polituru nelze běžnými prostředky z povrchu odstranit. Pokud dojde k lokálnímu omezení voděodpudivých vlastností, například při zamaštění povrchu, nebo překrytím nanovrstvy zbytky olejů, apod., je třeba povrch důkladně umýt teplou vodou, a případně postižené místo odmastit. Voděodpudivý efekt se poté znovu nastartuje.
  • Výrobci nerezového vybavení ošetřují své produkty speciálními oleji, které zajišťují pěkný vzhled a zároveň zakrývají možné výrobní vady. Protože před aplikací nano přípravku musíme povrch precizně odmastit, může se stát, že se na povrchu nerezové plochy objeví po odmaštění fleky a mapy, které by se po aplikaci mohly ještě více zvýraznit. Doporučujeme proto plochy po odmaštění důkladně zkontrolovat a je-li vše v pořádku, vyzkoušet aplikaci ochranné politury na méně viditelném místě. Pokud již při odmaštění zjistíte přítomnost šmouh a fleků, doporučujeme povrch před aplikací přečistit přípravkem Odmašťovač  a rozlešťovač pro lodě a poté jej opět zkontrolovat. Je-li vše v pořádku, vyzkoušíme aplikaci opět na méně viditelném místě a až poté aplikujeme celou plochu.
  • Po otevření lahvičky polituru ihned spotřebujte.

Typy nebezpečnosti: Hořlavé kapaliny s možným poškozením oči, podrážděním kůže, nebezpečím při vdechnutí a toxicitou pro specifické cílové orgány.

 

Doposud nikdo nehodnotil.
Uživatelská recenze :
Uživatelské recenze mohou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Nevíte si rady?
KontaktujteAnetu
+420 604 723 723
(Po - Pá: 9:00 - 15:00)
Nano Protect Stainless BOAT 50ml

Ochrana nerezu pro lodě

1 299  Kč
Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
Navštivte aplikační centrum
Všechny pobočky
Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
českyenglishSlovensky