Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
 1. Hlavní stránka
 2. LODĚ
 3. Nano Protect Gelcoat BOAT

Ochrana Gelcoatu pro lodě

Nano Protect Gelcoat BOAT
Nano Protect Gelcoat BOAT
Nano Protect Gelcoat BOAT

Ochrana Gelcoatu pro lodě

Nano Protect Gelcoat BOAT
Prostředek je určen na dlouhodobou ochranu gelcoatu, lakovaných a plastových částí lodí. Balení vystačí na cca 18 m2. Díky této ochraně je údržba gelcoatu velmi snadná a Vaše loď vydrží dlouho hezká. Jedna aplikace Vám vydrží 1-2 roky. Výrazně tak usnadňuje přípravu lodi na sezónu.
2 399  Kč (včetně DPH)
Skladem

VARIANTY
VOLITELNÉ
Popis produktu

Přípravek je přímo určený na Gelcoat lodí, je ale vhodný i na lakované povrchy kovových lodí, nebo plastové části lodě. Ať už se jedná o trup lodi v části nad čarou ponoru, či povrchy přímo na lodi, jde se o velmi namáhané části lodě. Zejména pokud na lodi jsou jiné barvy než bílá, je údržba takovéhoto povrchu náročná. Činitelé jako jsou sůl, vodní kámen, biologický materiál, chemikálie, mastnoty či jiné sloučeniny neustále působí na povrch lodě a pokud není chráněný, narušují jeho strukturu a "zažírají" se dovnitř. Vše samozřejmě umocňuje silné slunce  a UV záření, kvůli kterému tak povrch bledne, křehne a degraduje. Odstranění následků jen jedné jediné sezóny je pak velmi pracné. Povrch se musí leštit a znovu opravovat, což stojí nemalé prostředky a úsilí.

PIKATEC ochrana Gelcoatu chrání před škrábanci, vodním kamenem, solí, biologickým materiálem i minerály. Tenká nanovrstva speciální směsi odolné pryskyřice a extrémně tvrdých nanočástic křemíku a zirkonu vytvoří na povrchu štít, který daný povrch chrání. I navzdory této ochraně se sice všichni činitelé mohou dostat na chráněný povrch, ale ochrana už je nepustí dál, díky tomu pak  nedochází k poškození povrchu. Navíc tím, že je povrch dokonale vyhlazený, je ulpívání těchto sloučenin daleko menší a čištění výrazně snazší. Značnou přidanou hodnotou jsou pak silné UV filtry, které zabraňují blednutí a degradaci povrchu. 
Díky dlouhodobé ochraně, která trvá 1-2 roky, je příprava na sezónu výrazně snazší. První rok je sice potřeba povrch dokonale připravit,což představuje určitou námahu, ta je ale srovntelná se standardní přípravou lodě na sezónu. Nicméně ty další roky buď postačí jen loď opláchnout  a v případě že funguje hydrofobní efekt, mám hotovo, anebo, pokud je hydrofobní efekt už zhruba na 60% toho po aplikaci, doporučujeme znovu nanést ochrannou vrstvu. Nicméně před touto aplikací je příprava už velmi snadná díky tomu, že povrch je ještě chráněný a nová vrstva pouze doplní tu starou.

Aplikujte vždy na plochy zbavené veškerých nečistot. K rozleštění ochranné vrstvy budete potřebovat náš rozlešťovač a mikrovláknovou utěrku.

 

Obsah balení a spotřeba

Balení vám vystačí zhruba na 18 m2, cena za 1m2 je tak 133 Kč/m2. Balení obsahuje 100ml přípravku Nano Protect Gelcoat BOAT - Ochrana Gelcoatu lodi. Pokud byste měli zájem o odběr ve velkém, napište nám na spoluprace@pikatec.cz.  

Slaná vs. Sladká voda | Ochrana Gelcoatu vs. Ochrana trupu lodě II. vrstva

Všechny prostředky jsou uzpůsobené pro extrémní a náročné prostředí mořských podmínek (slané vody). Tím pádem je ochrana  dostatečná i pro slanou vodu. Jedinou výjimkou jsou politury  určené na část lodi pod čarou ponoru, kde je rozdíl pro použití při slané vodě a sladké více popsán přímo u této ochrany, kterou nazýváme ochranu Antifoulingu. Klíčové je nezaměňovat produkty z řady Home (domácnost) za ty od lodí (Boat). Produkty pro domácnost nejsou stavěné do takto extrémních podmínek a jejich funkčnost by mohla být omezená, proto je zde i cenový rozdíl v závislosti na vyšší koncentraci nanočástic a účinných látek.

Ochrana na Gelcoat je přímo určená na tento povrch a má maximální ochranné vlastnosti a životnost. Přesto v některých případech bychom doporučili raději připravek na Ochranu trupu lodí II. vrstvu. Doporučujeme jej použít především u těžko a náročně aplikovatelných ploch standardní ochranou pro gelcoat PIKATEC. Standardní ochrana gelcoatu PIKATEC má lepší přilnavost, lepší odpudivé vlastnosti, větší ochranný účinek a i odolnost proti špinění. Její životnost je zhruba 1-2 roky, nicméně její aplikace je pracnější. Oproti tomu ochranná II. vrstva pro trup lodě se aplikuje  snadněji, má nižší ochranné vlastnosti a nižší životnost. V případě, že zvolíte Ochranu trupu lodě II. vrstvu, doporučujeme každý rok doplňovat a postupovat dle návodu u tohoto přípravku. 

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 30 minut působit a následně rozleštěte pomocí mikrovláknové utěrky a rozlešťovače.  Vždy si přečtěte aktuální návod.

 

Příprava povrchu

Při čištění postupujte následovně. Nejdříve povrch umyjte šamponem PIKATEC na lodě. Pokud na plochách, které chcete chránit, zůstaly zbytky soli a vodního kamene, použijte poté Odstraňovač vápenatých zbytků a soli pro lodě. Posledním krokem je odmaštění povrchu pomocí přípravku Nano Odmašťovač a rozlešťovač pro lodě, ten je  nezbytné použít vždy, pokud jsme používali v kroku před tím odstraňovač vápenatých zbytků a soli, nebo jsme v minulosti povrch udržovali pomocí různých olejů. V případě, že je povrch dostatečně čistý a odmaštěný, stačí pouze umytí šamponem  a můžete rovnou přejít k aplikaci. U nových lodí doporučujeme povrch před aplikací pouze odmastit, právě naším odmašťovačem. Na takto připravený povrch můžete rovnou nanést ochrannou polituru, prosím, postupujte dle návodu níže. Pokud byste povrch Gelcoatu před první aplikací strojně leštili, je potřeba ho po leštění důkladně odmastit. Abyste měli v tomto případě jistotu správného odmaštění doporučujeme odmastit povrch ve dvou krocích. Nejdříve silným odmašťovačem PIKATEC a v druhém kroku odmaštovačem a rozlešťovačem PIKATEC.

Údržba povrchů po aplikaci

Povrchy ošetřené nanokosmetikou Pikatec jsou hladší, mnohem odolnější vůči poškození a k jejich údržbě postačí jen voda a mikrovláknová utěrka. S ní veškeré nečistoty lehce setřete, ošetřené povrchy budou vypadat stále jako nové. Pokud by zůstával povrch mastný i po setření mikrovláknovou utěrkou, doporučujeme jej umýt šamponem PIKATEC pro lodě, či případně jednou za čas jej naším odmašťovačem odmastit, navrátí se tak i hydrofobní efekt a povrch se bude zase méně špinit. Při reaplikaci po roce nebo dvou stačí povrch umýt šamponem a odmastit odmašťovačem, tento proces by měl být velmi snadný oproti prvnímu čištění před aplikací. Politura na povrchu bude fungovat i po dvou letech, a to Vám práci výrazně zjednoduší.

 

Aplikace ochranných politur

Vždy aplikujeme na správně připravený povrch. Umytý, odmaštěný a vysušený. Zkontrolujte, zda na materiálu nezůstaly stopy po kapkách vody nebo jiné fleky. Ty je potřeba před aplikací odstranit, jinak byste je v polituře mohli „zakonzervovat“ a bylo by velmi obtížné se jich následně zbavit.

Před použitím i během aplikace přípravek velmi důkladně protřepávejte. Na aplikační hadřík umístíme pomocí pumpičky pouze jednu dávku ochranné politury. Při práci se snažte znovu nepřejíždět již naaplikované plochy, zvýšila by se tak pracnost jak nanášení, tak i následného rozlešťování. Nemusíte mít obavy, pohybujeme se v nano prostředí a jedna vrstva (jedno přejetí plochy aplikačním hadříkem) je pro ošetření povrchu naprosto dostačující. Opravdu je velmi důležité nanést tenkou vrstvu vzhledem k následnému rozlešťování, co to přesně  znamená "tenká vrstva", se můžete podívat zde ve videu. V momentě, kdy hadřík při aplikaci již nezanechává slabý film, přidáme na něj další kapku ochranné politury a pokračujeme v práci. Ošetřujeme-li hladké lesklé plochy, ochranu nanášíme krouživými pohyby. Po nanesení necháme polituru 30 minut vytvrdnout.
Po 30 minutách začneme rozlešťovat polituru mikrovláknovou utěrkou, na kterou si lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT.  Na utěrku příliš netlačíme, zvýší-li se nám pracnost, opět si na utěrku přidáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT a pokračujeme až do úplného vyleštění. Utěrka do sebe absorbuje přebytky politury, proto je vhodné ji překládat a v době, kdy při rozlešťování začíná zanechávat stopy, ji otočit.

Týden až 2 týdny po aplikaci je dobré gelcoat umýt ručně teplou vodou a po vysušení přečistit pomocí utěrky, na kterou si opět lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. Odstraní se tím mastnoty, které ochranná politura může z gelcoatu vyloučit (tzv. emulgátory), a které, pokud nejsou odstraněny, omezují vodě odpudivý efekt. (Pokud by vodě odpudivý efekt byl dobrý i po týdnu až 14 dnech, není potřeba tento krok absolvovat)

Doplňující informace:

 • Ochrannou polituru nelze běžnými prostředky z povrchu odstranit. Pokud dojde k lokálnímu omezení voděodpudivých vlastností, například při zamaštění povrchu, nebo překrytím nanovrstvy zbytky olejů, apod., je třeba povrch důkladně umýt teplou vodou, a případně postižené místo odmastit. Voděodpudivý efekt se poté znovu nastartuje.
 • Na povrchu Gelcoatu mohou být zbytky původních vosků, které se často používají na ochranu tohoto povrchu, ty je potřeba vždy před aplikací politur PIKATEC odstranit.
 • Ochrannou polituru lze s opatrností použít i na laky matné. Vzhledem k různým kvalitám materiálů a laků ale vždy nejdříve vyzkoušejte aplikaci na méně viditelném místě a teprve poté, pokud bude vše v pořádku, naaplikujte celou plochu. Méně kvalitní matné povrchové úpravy mohou při aplikaci jakéhokoli přípravku měnit svůj vzhled.
 • Po otevření lahvičky polituru ihned spotřebujte.

Typy nebezpečnosti: Hořlavé kapaliny s možným poškozením oči, podrážděním kůže, nebezpečím při vdechnutí a toxicitou pro specifické cílové orgány.

Příslušenství
Recenze
Doposud nikdo nehodnotil.
Uživatelská recenze :
Uživatelské recenze mohou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Popis produktu
Příslušenství
Návody
Recenze

Přípravek je přímo určený na Gelcoat lodí, je ale vhodný i na lakované povrchy kovových lodí, nebo plastové části lodě. Ať už se jedná o trup lodi v části nad čarou ponoru, či povrchy přímo na lodi, jde se o velmi namáhané části lodě. Zejména pokud na lodi jsou jiné barvy než bílá, je údržba takovéhoto povrchu náročná. Činitelé jako jsou sůl, vodní kámen, biologický materiál, chemikálie, mastnoty či jiné sloučeniny neustále působí na povrch lodě a pokud není chráněný, narušují jeho strukturu a "zažírají" se dovnitř. Vše samozřejmě umocňuje silné slunce  a UV záření, kvůli kterému tak povrch bledne, křehne a degraduje. Odstranění následků jen jedné jediné sezóny je pak velmi pracné. Povrch se musí leštit a znovu opravovat, což stojí nemalé prostředky a úsilí.

PIKATEC ochrana Gelcoatu chrání před škrábanci, vodním kamenem, solí, biologickým materiálem i minerály. Tenká nanovrstva speciální směsi odolné pryskyřice a extrémně tvrdých nanočástic křemíku a zirkonu vytvoří na povrchu štít, který daný povrch chrání. I navzdory této ochraně se sice všichni činitelé mohou dostat na chráněný povrch, ale ochrana už je nepustí dál, díky tomu pak  nedochází k poškození povrchu. Navíc tím, že je povrch dokonale vyhlazený, je ulpívání těchto sloučenin daleko menší a čištění výrazně snazší. Značnou přidanou hodnotou jsou pak silné UV filtry, které zabraňují blednutí a degradaci povrchu. 
Díky dlouhodobé ochraně, která trvá 1-2 roky, je příprava na sezónu výrazně snazší. První rok je sice potřeba povrch dokonale připravit,což představuje určitou námahu, ta je ale srovntelná se standardní přípravou lodě na sezónu. Nicméně ty další roky buď postačí jen loď opláchnout  a v případě že funguje hydrofobní efekt, mám hotovo, anebo, pokud je hydrofobní efekt už zhruba na 60% toho po aplikaci, doporučujeme znovu nanést ochrannou vrstvu. Nicméně před touto aplikací je příprava už velmi snadná díky tomu, že povrch je ještě chráněný a nová vrstva pouze doplní tu starou.

Aplikujte vždy na plochy zbavené veškerých nečistot. K rozleštění ochranné vrstvy budete potřebovat náš rozlešťovač a mikrovláknovou utěrku.

 

Obsah balení a spotřeba

Balení vám vystačí zhruba na 18 m2, cena za 1m2 je tak 133 Kč/m2. Balení obsahuje 100ml přípravku Nano Protect Gelcoat BOAT - Ochrana Gelcoatu lodi. Pokud byste měli zájem o odběr ve velkém, napište nám na spoluprace@pikatec.cz.  

Slaná vs. Sladká voda | Ochrana Gelcoatu vs. Ochrana trupu lodě II. vrstva

Všechny prostředky jsou uzpůsobené pro extrémní a náročné prostředí mořských podmínek (slané vody). Tím pádem je ochrana  dostatečná i pro slanou vodu. Jedinou výjimkou jsou politury  určené na část lodi pod čarou ponoru, kde je rozdíl pro použití při slané vodě a sladké více popsán přímo u této ochrany, kterou nazýváme ochranu Antifoulingu. Klíčové je nezaměňovat produkty z řady Home (domácnost) za ty od lodí (Boat). Produkty pro domácnost nejsou stavěné do takto extrémních podmínek a jejich funkčnost by mohla být omezená, proto je zde i cenový rozdíl v závislosti na vyšší koncentraci nanočástic a účinných látek.

Ochrana na Gelcoat je přímo určená na tento povrch a má maximální ochranné vlastnosti a životnost. Přesto v některých případech bychom doporučili raději připravek na Ochranu trupu lodí II. vrstvu. Doporučujeme jej použít především u těžko a náročně aplikovatelných ploch standardní ochranou pro gelcoat PIKATEC. Standardní ochrana gelcoatu PIKATEC má lepší přilnavost, lepší odpudivé vlastnosti, větší ochranný účinek a i odolnost proti špinění. Její životnost je zhruba 1-2 roky, nicméně její aplikace je pracnější. Oproti tomu ochranná II. vrstva pro trup lodě se aplikuje  snadněji, má nižší ochranné vlastnosti a nižší životnost. V případě, že zvolíte Ochranu trupu lodě II. vrstvu, doporučujeme každý rok doplňovat a postupovat dle návodu u tohoto přípravku. 

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 30 minut působit a následně rozleštěte pomocí mikrovláknové utěrky a rozlešťovače.  Vždy si přečtěte aktuální návod.

 

Příprava povrchu

Při čištění postupujte následovně. Nejdříve povrch umyjte šamponem PIKATEC na lodě. Pokud na plochách, které chcete chránit, zůstaly zbytky soli a vodního kamene, použijte poté Odstraňovač vápenatých zbytků a soli pro lodě. Posledním krokem je odmaštění povrchu pomocí přípravku Nano Odmašťovač a rozlešťovač pro lodě, ten je  nezbytné použít vždy, pokud jsme používali v kroku před tím odstraňovač vápenatých zbytků a soli, nebo jsme v minulosti povrch udržovali pomocí různých olejů. V případě, že je povrch dostatečně čistý a odmaštěný, stačí pouze umytí šamponem  a můžete rovnou přejít k aplikaci. U nových lodí doporučujeme povrch před aplikací pouze odmastit, právě naším odmašťovačem. Na takto připravený povrch můžete rovnou nanést ochrannou polituru, prosím, postupujte dle návodu níže. Pokud byste povrch Gelcoatu před první aplikací strojně leštili, je potřeba ho po leštění důkladně odmastit. Abyste měli v tomto případě jistotu správného odmaštění doporučujeme odmastit povrch ve dvou krocích. Nejdříve silným odmašťovačem PIKATEC a v druhém kroku odmaštovačem a rozlešťovačem PIKATEC.

Údržba povrchů po aplikaci

Povrchy ošetřené nanokosmetikou Pikatec jsou hladší, mnohem odolnější vůči poškození a k jejich údržbě postačí jen voda a mikrovláknová utěrka. S ní veškeré nečistoty lehce setřete, ošetřené povrchy budou vypadat stále jako nové. Pokud by zůstával povrch mastný i po setření mikrovláknovou utěrkou, doporučujeme jej umýt šamponem PIKATEC pro lodě, či případně jednou za čas jej naším odmašťovačem odmastit, navrátí se tak i hydrofobní efekt a povrch se bude zase méně špinit. Při reaplikaci po roce nebo dvou stačí povrch umýt šamponem a odmastit odmašťovačem, tento proces by měl být velmi snadný oproti prvnímu čištění před aplikací. Politura na povrchu bude fungovat i po dvou letech, a to Vám práci výrazně zjednoduší.

 

Aplikace ochranných politur

Vždy aplikujeme na správně připravený povrch. Umytý, odmaštěný a vysušený. Zkontrolujte, zda na materiálu nezůstaly stopy po kapkách vody nebo jiné fleky. Ty je potřeba před aplikací odstranit, jinak byste je v polituře mohli „zakonzervovat“ a bylo by velmi obtížné se jich následně zbavit.

Před použitím i během aplikace přípravek velmi důkladně protřepávejte. Na aplikační hadřík umístíme pomocí pumpičky pouze jednu dávku ochranné politury. Při práci se snažte znovu nepřejíždět již naaplikované plochy, zvýšila by se tak pracnost jak nanášení, tak i následného rozlešťování. Nemusíte mít obavy, pohybujeme se v nano prostředí a jedna vrstva (jedno přejetí plochy aplikačním hadříkem) je pro ošetření povrchu naprosto dostačující. Opravdu je velmi důležité nanést tenkou vrstvu vzhledem k následnému rozlešťování, co to přesně  znamená "tenká vrstva", se můžete podívat zde ve videu. V momentě, kdy hadřík při aplikaci již nezanechává slabý film, přidáme na něj další kapku ochranné politury a pokračujeme v práci. Ošetřujeme-li hladké lesklé plochy, ochranu nanášíme krouživými pohyby. Po nanesení necháme polituru 30 minut vytvrdnout.
Po 30 minutách začneme rozlešťovat polituru mikrovláknovou utěrkou, na kterou si lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT.  Na utěrku příliš netlačíme, zvýší-li se nám pracnost, opět si na utěrku přidáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT a pokračujeme až do úplného vyleštění. Utěrka do sebe absorbuje přebytky politury, proto je vhodné ji překládat a v době, kdy při rozlešťování začíná zanechávat stopy, ji otočit.

Týden až 2 týdny po aplikaci je dobré gelcoat umýt ručně teplou vodou a po vysušení přečistit pomocí utěrky, na kterou si opět lehce nastříkáme přípravek Nano Degreaser & Polisher BOAT. Odstraní se tím mastnoty, které ochranná politura může z gelcoatu vyloučit (tzv. emulgátory), a které, pokud nejsou odstraněny, omezují vodě odpudivý efekt. (Pokud by vodě odpudivý efekt byl dobrý i po týdnu až 14 dnech, není potřeba tento krok absolvovat)

Doplňující informace:

 • Ochrannou polituru nelze běžnými prostředky z povrchu odstranit. Pokud dojde k lokálnímu omezení voděodpudivých vlastností, například při zamaštění povrchu, nebo překrytím nanovrstvy zbytky olejů, apod., je třeba povrch důkladně umýt teplou vodou, a případně postižené místo odmastit. Voděodpudivý efekt se poté znovu nastartuje.
 • Na povrchu Gelcoatu mohou být zbytky původních vosků, které se často používají na ochranu tohoto povrchu, ty je potřeba vždy před aplikací politur PIKATEC odstranit.
 • Ochrannou polituru lze s opatrností použít i na laky matné. Vzhledem k různým kvalitám materiálů a laků ale vždy nejdříve vyzkoušejte aplikaci na méně viditelném místě a teprve poté, pokud bude vše v pořádku, naaplikujte celou plochu. Méně kvalitní matné povrchové úpravy mohou při aplikaci jakéhokoli přípravku měnit svůj vzhled.
 • Po otevření lahvičky polituru ihned spotřebujte.

Typy nebezpečnosti: Hořlavé kapaliny s možným poškozením oči, podrážděním kůže, nebezpečím při vdechnutí a toxicitou pro specifické cílové orgány.

Doposud nikdo nehodnotil.
Uživatelská recenze :
Uživatelské recenze mohou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Nevíte si rady?
KontaktujteAnetu
+420 604 723 723
(Po - Pá: 9:00 - 15:00)
Nano Protect Gelcoat BOAT

Ochrana Gelcoatu pro lodě

2 399  Kč
Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
Navštivte aplikační centrum
Všechny pobočky
Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
českyenglishSlovensky