Log-in form
Log-in name:
Log-in password:
Forgotten passwordNew registration
My account
Sign outOrdersSetting up the account
About UsAll about shoppingApplication CentersContact
+420 604 723 723Po - Čt: 9:00 - 17:00Pá: 9 - 15 hod.
Sign in
0 EUR
Nano - Our philosophy and principleHow does our surface protection work?
pikatec
Czech technology
Developed with scientists at the Technical University of Liberec.
pikatec
Long-term protection
The surface will be protected for 1-2 years.
pikatec
Easy maintenance
Maintenance of sheltered surfaces is significantly easier and less frequent.
pikatec
Easy application
We will guide you or
we will do it for you.
pikatec
Fast delivery
Our customers most often buy

PIKATEC nanotechnology can protect

Protection of the car
Complete treatment and protection of your car.
To play a video
10 reasons why to use PikatecCarI want a nice and protected car for the whole yearI want to go to a car wash without destroying my carI want a safe view even during rainTo display all reasons
Household protection
Revolutionary protection of surfaces in your household.
To play a video
10 reasons why to use PikatecHomeI want my home cleanI do not want to do the cleaning too oftenI want to restrict bacteria and mildews in my householdTo display all reasons
Why to choose us?We are working with nanotechnology leaders from the Technical University of Liberec, thanks to which we are able to protect almost every surface today. And that's definitely not the end.
We are the market leader
We ship the goods within 24 hours
We have patented technology

If you think that you've heard about Pikatec somewhere? You're looking at the television program about cars? We went through a whole series of tests, including a test expert Joe on the show motor show on Prima TV. Want to see how Pikatec led and what it says Pepa? Look at the video here.

 


They have written about us

Cesta k moři

Každý, kdo se rozhodne jet v létě autem na dovolenou k moři, zná rituál, který odjezdu předchází. Cestování s sebou nese i přípravu auta na dovolenou. Těsně před odjezdem si sednete do auta, dáte se do luxování a kontroly zelené karty, hladiny oleje, kapaliny v ostřikovačích, stáří lékárničky. Je to opravdový rituál, který završíte tím, že auto před domem umyjete a zajedete natankovat. V takhle připraveném a umytém autě je cesta prostě daleko příjemnější.

Každý, kdo se rozhodne jet v létě autem na dovolenou k moři, zná rituál, který odjezdu předchází. Cestování s sebou nese i přípravu auta na dovolenou. Těsně před odjezdem si sednete do auta, dáte se do luxování a kontroly zelené karty, hladiny oleje, kapaliny v ostřikovačích, stáří lékárničky. Je to opravdový rituál, který završíte tím, že auto před domem umyjete a zajedete natankovat. V takhle připraveném a umytém autě je cesta prostě daleko příjemnější.

Jak ale vypadá auto po návratu? Sedačky po dětech jsou pomalu na výměnu, kufr zavíráte jedním prstem, abyste se neumazali. Do čištění auta po návratu z dovolené se ale nikomu už nechce. Dlouho to trvá a vy potřebujete jezdit, ne čistit. Poznáváte se v tom? Co to letos udělat jinak? Nejen umýt a vyčistit, ale hlavně ochránit tak, aby každé další mytí byla otázka chvilky.

Na trhu najdeme celou řadu vosků. Od běžných se snadnou aplikací, až po kvalitnější a tím pádem i se složitější aplikací. Nevýhodou vosku je jejich tepelná odolnost. Od 50°C je jejich funkce znatelně narušena a vydrží fungovat do cca 80-90°C. Popojíždění v kolonách snadno vyžene teplotu kapoty nad 60°C. Ochrana laku jakoby nebyla.

Lak ošetřený nástřikovým voskem při zvětšení 5.000x. Z obrázku je patrné, že zde nedochází k zaplnění skulin v laku. Tudíž jakékoliv částice se dostanou dovnitř. Karoserie vozu ošetřená politurou Pikatec. Všimněte si, jak dokonale jsou póry laku uzavřeny. Zvětšení je 10.000x, tudíž 2x větší, než u obrázku vedle a je významně hladší a jemnější.

Nanokosmetika na auto Pikatec dokáže povrch zcela uzavřít a její teplotní odolnost je až za hranicí 700°C. Karoserii auta tak dokáže před středomořským sluníčkem s velkou rezervou ochránit. Počasí u moře má řadu dalších specifik. Ve vzduchu je obsaženo množství soli a zároveň síla UV záření je vyšší, než jsme doma zvyklí. Sůl a UV záření jsou hlavní faktory, které degradují lak karoserie.

Zvětšení laku karoserie vozu 1.000x, starého 6 let, jezdícího v rovníkových podmínkách v blízkosti oceánu. Z obrázku je patrné nevratné poškození vlivem UV záření, vysokých teplot a soli. Obrovská, ukázková a hluboká prasklina v laku, kterou okem nespatříte – zvětšenina 1.000x. Postupem času dochází díky všemocnému slunci a UV záření, rozdílům teplot a vnějších vlivů k vysušení a postupné destrukci každého laku. Žádný lak (díky tomu, jak pevně drží na povrchu) v dnešní době není schopen si zachovat trvalou pružnost (zlikviduje UV záření) a vlivem tepelné dilatace povrchu a výše uvedených vlivů postupně degraduje a potrhá se.

Pořádná příprava karoserie a impregnace textilních částí auta se před letní sezonou rozhodně vyplatí. Nanokosmetika Pikatec vyhladí a uzavře povrch laku tak, že každé další mytí půjde o poznání rychleji, snadněji a auto se bude méně špinit. Návrat z cest budete mít příjemnější, mytí hmyzu a další nečistot z karoserie půjde rychle, vyčištění interieru bude otázkou chvilky.

Celé auto budete mít zároveň ochráněno před působením počasí na dalších 12 měsíců dopředu.

 

To read an article29.06.2017

Liberec scientists have developed cleaner with nanoparticles

After two years of research, developed by scientists from the Technical University in Liberec household cleaner.

After two years of research, developed by scientists from the Technical University in Liberec cleaner for home-based nanoparticles. Cosmetics called Home for a long time can protect floor surfaces, furniture or appliances from dirt or wear. The entire article can be read on idnes.cz.

 

To read an article29.09.2016
Visit an application center in your vicinity:All centers