Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. Příprava vozidla nejen na zimu

  Nanokosmetika PIKATEC přináší

  • Ochrana před solí a korozí
  • Ochrana před mrazem
  • Ochrana před UV zářením
  • Ochrana před štěrkem a pískem
  • Ochrana před škrábanci
  • Ochrana před ptačími výkaly
  • Perfektní lesk a hloubku laku
  • Dlouhodobou čistotu
  • Jednoduchou a snadnou údržbu
  • Výdrž 12 měsíců

  Co se děje v zimě s vozem a jak tomu předejít?

  Zima se sebou přináší nejedno úskalí. Nevyjímaje nová vozidla, sůl, mráz, břečka na silnicích a mínusové teploty, znamenají zátěžový test pro každý automobil. A do toho přichází štěrk a písek na silnicích. Sice nám pomohou rozjet se na kluzké vozovce, ale nejen pro lak vozu znamenají jistou zkázu.

  Jistě všichni známe pocit, když nás do tváře zasáhne silný vítr. Částečky všudypřítomného prachu a písku, které vítr nese, narážejí do našeho obličeje, přivíráme oči, tváře nás štípou a utíkáme se rychle schovat. A teď si to představme obráceně, automobil jako vítr, který se žene po dálnici 130 km rychlostí za hodinu, tedy silou orkánu a naráží do těch stejných částeček, které nám způsobují při silném větru bolest. Náraz obrovského množství takových částeček v rychlosti 130 km/h má pro lak vozu devastující účinky, které ale na začátku nejsme schopni pouhým okem odhalit, pokud se samozřejmě nejedná o kamínek větších rozměrů, kterým štěrk rozhodně je.

  Poškození si můžeme představit jako otevřenou ránu na našem těle, snadno můžeme chytit infekci, kterou zpočátku necítíme, ale může mít fatální následky. S lakem je to podobné. Na první pohled poškození laku nevidíme, ale díky vodě, která se do poškození dostává, mrazu a UV záření, solím a dalším chemikáliím se poškození zvětšuje a pokud mu nevěnujeme pozornost, se lak ničí a vůz koroduje.

  Naše tělo naštěstí chrání kůže, i tak ale při silném větru cítíme nepříjemné bodání. Lak vozu nechrání nic a má vydržet nárazy ostrých částeček v rychlosti o velikosti orkánu (tedy 130km/h), při které vítr pustoší krajinu, odnáší domy a těžké předměty. Zatímco my v autě při této rychlosti pohodlně sedíme, posloucháme oblíbenou muziku a popíjíme třeba kávu, lak vozu zažívá extrémní bouři v miniaturních rozměrech, podobné přejetí laku brusným papírem.

  Abychom zjistili, proč tomu tak je, museli bychom se zmenšit na úroveň mikrosvěta a vyrazit na procházku po běžné kapotě automobilu. Rychle bychom zjistili, že jsme si sebou měli vzít i horolezeckou výstroj, protože na oko vypadající hladký povrch jsou ve skutečnosti rozsáhlá pohoří s obrovskými propastmi. A tak jako vrcholky hor jsou omílány silným větrem s pískem a rozpadají se, stejně a ještě rychleji se rozpadají i špičky laku na karoserii Vašeho vozu, které později vnímáme jako menší nebo vetší škrábance a nebo krátery v laku po nárazu kamínku.

  Dá se s tím vším něco dělat? A jak vlastně auto na zimu dobře připravit?

  Odpovědí je nanotechnologie PIKATEC. Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou a vůz tak dlouhodobě odolává korozi. Podobné je to s námrazou, která díky rozdílným bodům tuhnutí vrstvy ledu a nanovrtsvy, nepřilne přímo ke sklu. Ledovou krustu pak stačí narušit a rychle a snadno odstranit bez náročného škrábání.

  Nanokosmetika ale není jen o ochraně karoserie. Ušpiněný, hrubý a neošetřený lak vozu je velmi obtížné zbavit všech nečistot a abychom například dokázali umýt výkaly od ptactva, nebo smůlu ze stromů, musíme k tomu ve většině případů použít agresivní chemii. Mytí trvá dlouho, je náročné a výsledkem po usušení je vyschlý, vybledlý a nelesknoucí se lak. Nanokosmetika vše ale řeší jinak, vyhlazením laku nemají nečistoty šanci se vůbec k povrchu přichytit a pokud se jim to přece jen podaří, jde vše velmi snadno smýt. Vše má samozřejmě svá pravidla, takže nelze očekávat, že vůz už bude navždy čistý, ale pokud mu dopřejeme minimální a hlavně velmi snadnou péči, bude nám stát před domem pořád ten nablýskaný krasavec, kterého jsme si před lety pořídili a hlavně s lakem bez poškození.

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky