Nanotechnologie
na ochranu povrchů
Menu
604 723 723
Po - Pá: 9:00 - 15:00
Menu
Kategorie
  +420 604 723 723 (Po - Pá: 9:00 - 15:00) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. Kůži před sluncem chráníme, Lak automobilu?

  Kůži před sluncem chráníme. Lak auta?

   

  Chránit svojí kůži před sluníčkem je v dnešní době již samozřejmostí. Škodlivost UV záření je jasně prokazatelná. Možná si ale neuvědomujeme, že stejně jako jsou sluneční paprsky škodlivé pro nás, ničí i všechny další předměty, ať už jsou to auta, nebo povrchy v domácnosti.

   

  Proč sluníčko ničí lak automobilu?

  • Vysoké teploty a UV záření způsobují rychlé křehnutí a přesušování laku. Ten tak ztrácí svoji původní pružnost. V horkých dnech se vlivem velkých rozdílů teplot plech roztahuje a stahuje. Zkřehlý lak na to nedokáže reagovat, praská a UV záření jím začíná prostupovat. Lak bledne, čím dál hůře se udržuje a vypadá nevzhledně. Vniká do něj voda, nečistoty a mastnoty, které společně s UV zářením mohou způsobit nenávratná poškození končící korozí a velmi nákladnou výměnou dílů.
  • Blednutí laku můžeme vypozorovat už po pár měsících od koupi vozu. Stačí vedle sebe postavit chráněný a nechráněný vůz stejného stáří a mimo poškození ihned uvidíme rozdíly v sytosti, odstínu a hloubce barvy.
  • Po opalování se mažeme krémem abychom se hned nezačali „loupat“. Právě tak jako sluníčko vysuší naši kůži, vysuší i lak automobilu. U kůže máme tu výhodu, že nám doroste nová, to se u automobilu nestane. Pokud jedete Vaším autem k moři, vše se násobí o vlhkost a přítomnost soli v ovzduší. Proces degradace laku se v tomto prostředí mnohonásobně urychluje. 

  Na mikroskopických snímcích můžete vidět poškození laku, které má společného jmenovatele – sluníčko.

  Lak karoserie vozu, který jezdí v běžných podmínkách 5 let, zvětšený pouze 50xLak karoserie vozu, který jezdí v běžných podmínkách 5 let, zvětšený 2.500xLak karoserie vozu, který jezdí v běžných podmínkách 5 let, zvětšený 2.500x

   

   

  Ochrana laku je nutností

  Právě kvůli těmto vlivům je ochrana laku nutností. Samotní výrobci automobilů doporučují lak automobilu chránit. Ideálním řešením v tomto směru je nanotechnologie PIKATEC. Nejmodernější ochrana laku, kol i skel, která vznikla spoluprací společnosti PIKATEC a Technické univerzity v Liberci. Tato patentovaná směs pryskyřice a nanočástic křemíku, zirkonu a titanu má vysokou tvrdost, chemickou i teplotní odolnost a je ideálně pružná. Zároveň obsahuje, stejně jako krémy se silným faktorem, velmi silné UV filtry, které lak chrání. Po jednom nanesení Váš vůz chrání na 12 měsíců. Poté je třeba ochranu obnovit, aby se UV filtry doplnily. Nanotechnologie Pikatec tak brání vysušovaní, křehnutí a blednutí laku. Navíc Vaše auto bude zářivější a jeho údržba bude mnohem snažší.

   

   

   

   

   

  Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí
  Navštivte aplikační centrum
  Všechny pobočky
  Přihlašovací formulář
  Přihlašovací jméno:
  Přihlašovací heslo:
  Zapomenuté hesloNová registrace
  Můj účet
  OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
  českyenglishSlovensky