Stále posíláme! Každý den odesíláme vaše balíčky, využijte volný čas pro ochranu vašich předmětů.
Měníme svět
úklidu, mytí a čištění
Menu
604 723 723
Po - Čt: 9:00 - 17:00
Pá: 9:00 - 15:00
AUTODOMOVVideaPrincipySady PIKATEC
Menu
Kategorie
Car - Poradna
Nevíte si rady?
Nevíte si rady?
KontaktujteAnetu
+420 604 723 723 (Po - Čt: 9:00 - 17:00 ) info@pikatec.cz
  1. Hlavní stránka
  2. Car - Poradna
  3. Údržba řady Pikatec Car

Údržba řady Pikatec Car

Politury Pikatec byly vyvinuty za účelem dlouhodobé ochrany povrchů. Mají za úkol šetřit peníze a čas za následnou údržbu a snižovat nárok na častost mytí či čištění.

Z tohoto důvodu není nutno ošetřené povrchy „drhnout“ stejným způsobem, jako před ošetřením. 

Povrch je vyhlazen a je odpudivý prachu, vodě apod. Pakliže na něj napadnou nějaké částice nečistot, stačí jej otřít jen hadrem namočeným v teplé vodě. V případě mastnot stačí použít lehkou koncentraci prostředku Pikatec Shampoo na exteriér vozu a Pikatec Clean Surface na Interiér vozu (kromě ochranných politur Kůže a Textilu).

Na interiéry i exteriéry nepoužívejte abrazívní čili brusné čistící prostředky typu CIF apod.! Nečistoty není nutno, a dokonce není žádoucí drhnout tímto způsobem, poněvadž na povrchu nedrží a do struktury se nedostanou.

Nekupovali jste si přeci ochranné politury proto, abyste se s čištěním dřeli jako předtím.

Tímto způsobem budete významně šetřit čas a náklady na nákup čistících prostředků a povrchy zůstanou čisté. Časem (po několika měsících) povrch umyjte silnějším koncentrátem prostředku Pikatec Shampoo či očistěte Pikatec Clean Surface, abyste časem umaštěný povrch od nečistot, popílků a částic uhlíku, opět uvedli do původního stavu.

Při dočasné nefunkčnosti hydrofobity se nemusíte bát, že ochranná politura na povrchu není. To se na povrchu pravděpodobně usadily jemné částice popílků či uhlíku, které způsobily dočasnou nefunkčnost hydrofobity. Stačí pouze povrch opět omýt silnější koncentrací prostředku Pikatec Shampo či odmastit Pikatec Clean Surface.

Mějte na paměti, že hydrofobita není jedinou přidanou hodnotou ochranných politur. Permanentně je funkční vyhlazení povrchu, tvrdost, oděruvzdornost, chemická odolnost, UV odolnost, a to bez ohledu na jakékoliv povrchové znečištění. Politura ve strukturách pevně drží, pakliže před aplikací nebyl povrch vysloveně mastný či hrubě zaprášený.

V letních měsících se na předních částech karoserie hromadí zbytky hmyzu, které jsou ve skutečnosti, společně s ptačími výkaly, kyselinou. Naleptávají sturkturu laku a zanechávájí v něm neodstranitelné stopy již po několika hodinách. Ochranné politury Pikatec odolávají i těmto látkám, ale stále je třeba mít na paměti, že se jedná o jedny z nejagresivnějších látek, které na lak působí. Pokud tyto nečistoty zanecháme na nanovrstvě příliš dlouho, kyseliny obsažené v ptačích výkalech a zbytcích hmyzu dokáží prostoupit i přes ochranou vrstvu. Nanoštít Pikatec však zásadně prodlužuje čas, po který lze nečistoty z laku odstranit bez následků. V kritických měsícich doporučujeme tento typ nečistot pravidelně oplachovat tlakovou vodou, nebo stírat navlhčenou mikrovláknovou utěrkou. Při vysokých teplotách se totiž působení kyselin mnohonásobně urychluje.

Navštivte aplikační centrum ve vašem okolí:
Navštivte aplikační centrum:
Všechny pobočky
Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
českyenglishSlovensky
Zpracování dat
Schovat